TV 32" LCD odświeżanie 50Hz a Xbox 360

Planuje zakup telewizora dokładnie takiego http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l … content_3c do "n"ki i Xboxa 360. I tu pytanie do ludzi, którzy się znają na tym :slight_smile: Większość gier na X360 wymaga odświeżania 60Hz a ten TV ma 50 Hz, czy wszystko będzie dobrze z uwagi że jest to LCD a nie CRT. A drugie pytanie to może ktoś ma podobny telewizor o takim odświeżaniu i ma jakąś platformę cyfrową, jak to wszystko się sprawuje ?

Pozdrawiam

jak ma 50Hz to gier NTSC i konsoli NTSC chyba nie podłączysz bo będzie czarno biały ekran

Konsole mam w systemie PAL

nie ma żadnego problemu ja podłączałem do 50Hz CRT i było wszystko elegancko, działało, natomiast pamiętam że jak miałem PS2 i niektóre gry wymagały tych 60Hz to obraz był czarno biały (albo to nie z tego powodu? :roll: )

Dodane 15.03.2010 (Pn) 18:35

Co do samego Tv to ja bralbym coś od Sharpa(AQUOS) :wink:

Hmm o sharpie też myślałem, na tej obudowie samsunga bardzo osiada się kurz :slight_smile: Znalazłem coś takiego http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l … content_3c

Jedyny minus który znalazłem w tym TV wynikający z opinii to bardzo wolne przełączanie menu i długie włączanie TV. Może ktoś potrafi mi doradzić jaki telewizor mam w końcu kupić:) Cena do 2tyś zł, do Xboxa 360 no i może telewizja “n” (zależy od tego czy będę mógł w bloku zamontować antenę sat).

z tego, płyty były na NTSC, wymagały 60Hz i były czarno-białe (wiem bo mam ps2 i miałem God of War 1 i 2 w NTSC, na TV z obsługą 60Hz śmigało, przy 50Hz czarno-biały ekran)

no i moim zdaniem będzie to lepszy wybór od samsunga,no i tu masz już 100Hz :wink: , jednak zerknij jeszcze może na

http://www.nokaut.pl/telewizory-lcd/tv- … 635dg.html

lub z tańszych:

sharp 32dh500

toshiba 32 XV 635

przy tej przekątnej różnicy pomiędzy FHD a HD ready nie zauważysz :wink:

BTW http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd-f21.html

ja widzę… jakby miałbyć podpięty do kompa to tylko 1080p… ale jak tylko do TV to możesz brać 720p :wink:

http://www.vobis.pl/oferta/monitory_i_t … xv635.aspx Tutaj w Vobisie znalazłem w ładnej cenie. Ten sklep jest w Częstochowie więc odbiorę osobiście. A co możesz mi powiedzieć o jakości Toshiby ? Nie słyszałem dużo opinii o tym sprzęcie oraz nie miałem styczności z tą firmą. Już bardziej przekonuje mnie sharp :slight_smile: Choć ta Toshiba ma ładne parametry, a w sharpie właśnie wielkim minusem jest ta reakcja w menu itp.

@UP

Dla mnie tam nie ma różnicy czy będzie miał HD czy full HD. Będzie on służył tylko jako TV do oglądania, grania.

W LCD więcej Hz sprawi jedynie, że będzie bardziej płynny obraz.

Co do PAL/NTSC, to nie robi to różnicy, bo współczesne telewizory obsługują oba te systemy (+SECAM). Poza tym jeśli będziesz podłączać po HDMI, tutaj nawet PAL/NTSC nie mają nic do rzeczy, bo to były standardy analogowe, a HDMI jest cyfrowe.

A mialeś przy tym porównywaniu dwa LCD w podobnym przedziale cenowym?, jedną z FHD drugą z HDr ?, stały obok siebie w domowym zaciszu i do obu podpięty ten sam sygnał ? Pytam z czystej ciekawości bo jak ja miałem 2lata temu pokaz do domu zamówiony żeby wybrać tv(niektóre sklepy to umożliwiają) to przy 37’ nie było widać różnicy ( odległość też ma znaczenie a ja oglądam/gram z 2m gdzie zauważy się mniej różnic ) pomiędzy tv z FHD i tym HD ready… może jak usiądziesz 0.2m od tv z lupą w ręku to wyłapiesz jakieś różnice :wink:

Dodane 15.03.2010 (Pn) 22:59

A jeszcze jedno , ShadowMage jak będziesz miał już swoje typy to warto w sklepach popatrzeć też na kąty , niby znacznie to zredukowano ale w Tv LCD za ponad 5tys.(wiem bo miałem takowy kupować) można zauważyć utratę jakości pod kątem więc w Tv za 2tys. będzie to również widoczne i to mniemam że bardziej :wink:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile: Spytałem się jeszcze o poradę na forum hdtv.com.pl. Moimi faworytami to Toshiba 37" lub 32" xv635dg.

Pozdro.

skakałem po programach na takim i widziałem co jest w FullHD a co w HD Ready… widać gołym okiem…

no dobra ale ja się nie pytam czy widzisz różnice pomiędzy programem tv który jest w HD ready a w FHD tylko pomiędzy TV z tymi różnicami przy tym samym sygnale…

Niestety Cię zmartwię, ale żadna firma nie udostępnia kanałów w jakości FullHD w telewizji ogólnodostępnej

No nie jestem co do tego pewien - wg Wikipedii TVP HD nadaje w 1080i - to jest ta sama rozdzielczość co 1080p, czyli FullHD, z tą różnicą, że z przeplotem.