TV 3d a gry w 3d

Witam. Ostatnio postanowiłem sprawić sobie TV, który będzie służył jako monitor do laptopa ASUS G73 JH. W zasadzie znalazłem ciekawą opcję TV LED 37", ale zastanawiam się czy nie warto zainwestować trochę więcej do LED 3D. Karta graficzna w moim laptopie - RADEON HD 5870m ciągnie wszystkie najnowsze tytuły na medium/high bez problemu, jednak nie ma wsparcia 3D. I tutaj mam pytanie - czy obraz z laptopa na TV moglby być wyświetlany w 3D, za pomocą konwertera obrazu z 2D do 3D w tym telewizorze, tak jak dla zwykłych programow telewizyjnych? Dla przykladu - odpalam sobie grę Stalker na laptopie w normalnej wersji 2D, podlaczam laptop do TV, gdzie obraz jest konwertowany do 3D, bez żadnej utraty płynności? Innymi słowy czy konwersacja obrazu 2D-3D na TV jest związana z obciążeniem karty graficznej, czy nie ma to zadnego związku. Pozdrawiam !

Nie ma to żadnego związku - jeśli TV ma funkcję konwersji 2D do 3D, uzyskasz to nawet podłączając do niego stary magnetowid VHS - o ile tyczy się to także wejść analogowych, więc najlepiej będzie gdy przeczytasz instrukcję zanim kupisz (do ściągnięcia ze strony producenta).

dzieki wielkie ! czyli jak rozumiem sa 2 typy TV 3D - z konwersja obrazu 2d/3d i bez ?

Będziesz miał takie 3d jak z dowolnego sygnału podpiętego do telewizora.

Niestety nie spodziewaj się szału. Takie 3d raczej nie powali Cię na kolana.

Szybko się tym znudzisz - tak ja to odczuwam.

Wymagania pod 3D:

  • karta graficzna obsługującą 3D (z wyjściem HDMI).

  • telewizor obsługujący 3D z HDMI.

  • kabel HDMI - najlepiej w wersji 1.4 - obsługuje 3D.

  • łączysz i testujesz.

Możesz pożyczyć od kogoś Playstation 3, podpiąć kablem HDMI 1.4 3D.

Wtedy zerkniesz czy jest różnica z 3D na żywo a z zamiennika 2D/3D.

Mam konsolę ps3 ale przyznam, że nie mam kabla HDMI 1.4 tylko zwykły.

Jedynie testowałem na nshow 3D i Astra 3D dem.

Efekty fajne ale liczyłem na 3D bardziej wychodzące z telewizora.

Tymczasem jest to głębia niż wypukłość taka jak w Imax - ale to inna technologia też.

W Imax światło pada bezpośrednio na widzę z projektora w ekranie i chyba dlatego.

:wink: mam nadzieję, że Ci pomogłem. Ja mam Sony BRAVIA 40EX725 z 3D/TV/SAT.