TV do 3500 zł

(Porchekarera) #1

Hej jakiś czas temu przymierzalem się do zakupu TV jednak nic z tego nie wyszło. I w tym momencie również zastanawiam się mocno nad czym do oglądania. Wcześniej miał to być TV Samsunga z serii UE jednak w sklepach już tego nie znajdę, a jeżeli już jest np. w x-komie to za 3650 gdzie kilka miesięcy temu można było go zakupić poniżej 3.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ponad 2m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ewentualnie w czasie imprezy od boków

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? Częściowo na TV

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikacje Netflix hbogo.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC,laptop, konsola

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale filmy akcji

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola ale to dopiero w czasie premiery nowego xsa/ps5

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zależne od zmiany w pracy :)

17. Preferencje co do wielkości? 55 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wysoki inputlag z urządzeń zewnetrznych

19. Preferencje co do marki ? Brak

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zl

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

(Domker) #2

Widzę, że dosyć szczegółowo opisałeś tutaj swoje wymagania, więc i dosyć dobrze można dostosować produkt do wymagań.

Proponuję Samsung QE55Q60RA (55’’)

1. Kwota w zasadzie w 3500zł da się zmieścić, bo jest sporo ofert w takim przedziale
  2. Jest to jeden z podstawowych modeli tegorocznych QLED od Samsunga - czemu ten?
  • Ponieważ jest to QLED to kąty widzenia będą większe niż w zwykłym LEDzie, więc jeżeli ktoś czasami będzie oglądał pod większym kątem to nie będzie pokrzywdzony.
  • 1 mln barw i niski input lag dzięki trybowi GAME/auto game enhancer i procesorowi 4K Quantum, Freesync
  • inteligentne skalowanie obrazu (coś aka Nvidia Deep Learning Sampling)
  • HDR10+
  • rozbudowany SmartTV, możliwość udostępniania obrazu w obie strony z innymi urządzeniami
  • testowałem sobie go w sklepie i porównywałem

Pełna specyfikacja: https://www.samsung.com/pl/tvs/qledtv-q60r/QE55Q60RATXXH/#specs

(Porchekarera) #3

Jeżeli chodzi o specyfikacje i opisane możliwosci wygląda ciekawie. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć żadnego testu/recenzji ww. TV jedynie starsze modele.
I jedna istotna rzecz nie mogę znaleźć jakie odświeżenie ma matryca. Zależałoby mi na tych 120hz jednak

(Domker) #4

Generalnie recenzje dopiero będą, bo seria QLEDów RA jest świeża po prostu.
Powyższy ma matrycę 120Hz - tylko uwaga, bo wersja 49’’ i niżej już ma już tylko matrycę 60Hz bez technologii FreeSync!! Z FreeSync mozna skorzystać tylko na razie przez DisplayPort.
W sumie jak masz materiał 60kl./sek. to profit z 120Hz jest prawie żaden, bo przy takim materiale to i tak jest jakbyś oglądał w 60Hz. Jeżeli chodzi o gaming - owszem.

Recenzji Q60RA jest od groma w języku angielskim.
Z takich bardziej rzetelnych:

Zaproponowałbym Ci nieco wyższy model, ale cenowo wypada mniej korzystnie i wykracza sporo poza budżet.

Generalnie nie kupuj serii tegorocznej ru8002, ponieważ jest poważny regres jeżeli chodzi o dźwięk, intensywność barw w stosunku do ubiegłorocznego modelu nu8002, który był modelem udanym i po wyprzedaży bardzo szybko się sprzedał nawet z wystawki.

(Porchekarera) #5

Jeżeli mówisz o Q90 to faktycznie poza budżetem :smile: W zasadzie nie spieszy mi się z zakupem więc mogę poczekać i trochę dołożyć ten tysiąc maks. Chociaż czy warto aż tyle dawać, sam nie korzystałem z TV z 5 lat.

(Domker) #6

Generalnie moim zdaniem Q60RA będzie wystarczający dla większości osób.
Szczególnie jeżeli będzie używany najczęściej, gdy słońce nie wali po oknach.
Testowałem sobie go i powiem, że jest opłacalny - cena -do- możliwości.
Wyższe serie już są nieco mniej opłacalne i opłaca się je kupić po ok. roku od premiery, gdy już będą znacznie mniej kosztować, ale trzeba się wstrzelić, bo zwykle szybko schodzą i cena ponownie rośnie.
Tu masz historię ceny QE55Q60RA:

Tutaj dla porównania masz ubiegłoroczny model UE55NU8002: