TV do 3500 zł

Hej jakiś czas temu przymierzalem się do zakupu TV jednak nic z tego nie wyszło. I w tym momencie również zastanawiam się mocno nad czym do oglądania. Wcześniej miał to być TV Samsunga z serii UE jednak w sklepach już tego nie znajdę, a jeżeli już jest np. w x-komie to za 3650 gdzie kilka miesięcy temu można było go zakupić poniżej 3.

  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2

  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ponad 2m

  3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3

  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost, ewentualnie w czasie imprezy od boków

  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać

  6. Jak słońce świeci w pokoju ? Częściowo na TV

  7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak

  8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikacje Netflix hbogo.

  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K

  10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC,laptop, konsola

  11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6

  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia

  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale filmy akcji

  14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

  15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola ale to dopiero w czasie premiery nowego xsa/ps5

  16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zależne od zmiany w pracy :)

  17. Preferencje co do wielkości? 55 cali

  18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wysoki inputlag z urządzeń zewnetrznych

  19. Preferencje co do marki ? Brak

  20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie

  21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zl

  22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Widzę, że dosyć szczegółowo opisałeś tutaj swoje wymagania, więc i dosyć dobrze można dostosować produkt do wymagań.

Proponuję Samsung QE55Q60RA (55’’)

  1. Kwota w zasadzie w 3500zł da się zmieścić, bo jest sporo ofert w takim przedziale
  2. Jest to jeden z podstawowych modeli tegorocznych QLED od Samsunga - czemu ten?
  • Ponieważ jest to QLED to kąty widzenia będą większe niż w zwykłym LEDzie, więc jeżeli ktoś czasami będzie oglądał pod większym kątem to nie będzie pokrzywdzony.
  • 1 mln barw i niski input lag dzięki trybowi GAME/auto game enhancer i procesorowi 4K Quantum, Freesync
  • inteligentne skalowanie obrazu (coś aka Nvidia Deep Learning Sampling)
  • HDR10+
  • rozbudowany SmartTV, możliwość udostępniania obrazu w obie strony z innymi urządzeniami
  • testowałem sobie go w sklepie i porównywałem

Pełna specyfikacja: https://www.samsung.com/pl/tvs/qledtv-q60r/QE55Q60RATXXH/#specs

Jeżeli chodzi o specyfikacje i opisane możliwosci wygląda ciekawie. Jednak nie mogę nigdzie znaleźć żadnego testu/recenzji ww. TV jedynie starsze modele.
I jedna istotna rzecz nie mogę znaleźć jakie odświeżenie ma matryca. Zależałoby mi na tych 120hz jednak

Generalnie recenzje dopiero będą, bo seria QLEDów RA jest świeża po prostu.
Powyższy ma matrycę 120Hz - tylko uwaga, bo wersja 49’’ i niżej już ma już tylko matrycę 60Hz bez technologii FreeSync!! Z FreeSync mozna skorzystać tylko na razie przez DisplayPort.
W sumie jak masz materiał 60kl./sek. to profit z 120Hz jest prawie żaden, bo przy takim materiale to i tak jest jakbyś oglądał w 60Hz. Jeżeli chodzi o gaming - owszem.

Recenzji Q60RA jest od groma w języku angielskim.
Z takich bardziej rzetelnych:

Zaproponowałbym Ci nieco wyższy model, ale cenowo wypada mniej korzystnie i wykracza sporo poza budżet.

Generalnie nie kupuj serii tegorocznej ru8002, ponieważ jest poważny regres jeżeli chodzi o dźwięk, intensywność barw w stosunku do ubiegłorocznego modelu nu8002, który był modelem udanym i po wyprzedaży bardzo szybko się sprzedał nawet z wystawki.

Jeżeli mówisz o Q90 to faktycznie poza budżetem :smile: W zasadzie nie spieszy mi się z zakupem więc mogę poczekać i trochę dołożyć ten tysiąc maks. Chociaż czy warto aż tyle dawać, sam nie korzystałem z TV z 5 lat.

Generalnie moim zdaniem Q60RA będzie wystarczający dla większości osób.
Szczególnie jeżeli będzie używany najczęściej, gdy słońce nie wali po oknach.
Testowałem sobie go i powiem, że jest opłacalny - cena -do- możliwości.
Wyższe serie już są nieco mniej opłacalne i opłaca się je kupić po ok. roku od premiery, gdy już będą znacznie mniej kosztować, ale trzeba się wstrzelić, bo zwykle szybko schodzą i cena ponownie rośnie.
Tu masz historię ceny QE55Q60RA:

Tutaj dla porównania masz ubiegłoroczny model UE55NU8002:

Uznałem, że jednak jestem w stanie brać coś w raty. Pojawiła się fajna promocja na Philips 55OLED803/12 (4700zł w ratach 0%). Tylko, że w niemal wszystkich trybach input lag jest na poziomie 39ms gdzie blisko cenowo jest lg b8 w którym input lag jest na poziomie 21ms. I teraz czy te 39ms to dużo? Amblight mi siedzi więc wolałbym Philipsa. Zaś ten Samsung też ma niski input lag jednak to nie oled i ceny strasznie się wachają.

A skąd masz informacje, że 39 ms - Philipsy z reguły są około 30 ms, a to już wystarczająco. :wink:

Przeczytałem recenzje stąd te stwierdzenie :slight_smile: