TV HD RIP - Big Zbig Show - prośba

Witam,

zwracam się do Was z prośba. Szukam osoby, która mogłaby nagrać pewien program z TV.

Chodzi o " Big Zbig Show". Znalazłem go wcześniej w necie, niestety jakość nie jest najlepsza…I część około 500MB, II - 370MB. Obraz jak cię mogę, ale dźwięk… A niestety nie można go nigdzie kupić, TVP chyba nie kwapi się z wydaniem tego na DVD.

Dlatego też zwracam się z prośba do forumowiczów o nagranie tego programu (najlepiej HD :slight_smile: ) i wrzucenie tego do netu (Rapid, Chomiczek lub podobne) lub ewentualnie przesłanie nagrania na DVD pocztą (oczywiście pokryję koszty przesyłki i płytek).

Program będzie emitowany w dwóch częściach.

Kanał: TVP Kultura,

data: 9 lipca 2011, sobota,

godzina: I część - około 17:50 - trwa około 85 minut,

II część - około 22:50 - trwa około 70 minut.

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

dajcie znać jak ktoś mógłby to zrobić,

Rafał

W HD raczej tego nie znajdziesz, bo TVP Kultora nie jest nadawana w formacie HD.

matekadamczak , to że nie HD to akurat ok. Jak ktoś ma ten kanał puszczony na kompa przez tuner cyfrowy (i sygnał np. z naziemnej cyfrowej) to i tak ma na pewno lepszą jakość (bez kompresji) niż to co dostępne jest w necie.

Ale jak widzę nikt się nie odezwał, więc raczej sprawa już przegrana… :frowning:

pozdro

Pierwszej nie nagram bo już po zawodach ale drugą mogę wrzucić. Przekaz z hotbirda ma lepszy bitrate niż ten z astry minimalnie kosztem rozdziałki, więc lecę hb.

clipboardjv.jpg

EDIT: Stream docięty i wyczyszony, 1,78gb, rano podeślę na pw nitke do pliku.

Cześć mmi! Czy możesz mi podesłać link do pliku? Mam pierwszą część Big Zbig Show, ale brak mi drugiej. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Solrak

mmi ,

dziękuję.

Mam jeszcze pytanie odnośnie Twojego “zestawu” TV.

  1. Co to za program nagrywający?

  2. Czy masz w kompie tuner TV cyfrowy?

  3. Czy masz może telewizję cyfrową naziemną?

Pytam się, bo sam korzystam z karty TV analogowej i łapię jedynie 7 darmowych kanałów (TVP1, 2,info, TV4, TVN, Polsat, Puls). A z tego co słyszałem to na cyfrowej jest ich więcej. No i mają lepszą jakość.

R.

Źródłem jest satelita.

Program to Dreamstream na odbiorniki pracujące na linuxie z enigmą2. (dreambox, vu+)

przechwytywaniexl.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://www.dream-multimedia-tv.de/dreamstream/

Umożliwia oglądanie tv po sieci i nagrywanie. Tuner podpinasz do routera i oglądasz program nie na telewizorze do którego jest podpięty tuner, a np. na monitorze w drugim pokoju.

Cyfrówki naziemnej nie mam, startuje dopiero 15lipca we Wrocławiu mux nr 2.