TV jako monitor Radeon 9550 a Sony EX500

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym podłączyć TV tak aby służył mi jako monitor (np do gry w rFactor czy oglądanie filmów)…

Szukałem informacji w google i jest pełno wątków związanych z powyższym problemem…

Znalazłem jeden gdzie pewien użytkownik mówił coś o kablu S-Video-euro/cinch(ewentualnie hdmi)

Moje pytanie brzmi… czy jeżeli jutro kupie taki oto kabelek to czy po podłączeniu go do TV i przełączeniu na to wyjście to uzyskam obraz z monitora ? Jeżeli nie to proszę o poradzenie mi taniej metody zrobienia z mojego TV monitora :wink: czyli w skrócie chcę żeby TV stał się monitorem :smiley:

Sprzęt który posiadam:

Radeon 9550 (wiem ze stary :slight_smile: ) wyjścia: DVI, S-Video i to co odpowiada za monitor :slight_smile:

TV Sony EX500 wyjścia: HDMI, Euro, cinch itp.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Witam.

Nie ma co się bawić kablem s-video-euro/cinch, zwłaszcza że karta graficzna jak i telewizor posiadają cyfrowe złącza.

Najlepiej kupić kabel typu DVI-Hdmi, dzieki czemu połączenie między telewizorem, a komputerem będzie miało jakość cyfrową, co znacząco wpłynie na jakość obrazu.

Tutaj taki przykładowy kabel.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie kabel DVI-HDMI. Tylko jest jedno ale,ten kabel na pewno nie prześle Ci dźwięku.

Czyli kupuje kabel 2m (bo dłuższy mi nie jest potrzebny) np.Tutaj podłączam go do TV i PC… w TV przełączam na tryb hdmi i mam monitor ?

A dźwięk mi nie jest potrzebny bo mogę go mieć z komputera a poza tym PC mam podłączone do wieży Sony :razz:

PS. Ten kabel jest strasznie drogi a mam ograniczony budżet ponieważ dzisiaj jadę do Media/Saturn itp. kupić router i chciałem przy okazji kupić ten kabelek… Jak kolega wyżej podał link do kabli… one mają 30 m a mi potrzebne jest góra 2m więc krótszy chyba oznacza tańszy 8) (tak mi się wydaję…)