TV LCD 37" do 2000 zł jaki radzicie?

Ponieważ będę chciał w ciągu 1-3 miesięcy zakupić telewizor LCD tak jak w tytule chciałbym uzyskać podpowiedzi jaki odbiornik (jaka marka) byłby najlepszy z powyższymi parametrami w cenie do 2 tys. zł?

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Oczywiście chodzi mi o TV Full HD a nie HD Ready.

Zdaję sobie też sprawę z tego że najnowsze TV LED są o niebo lepsze od LCD ale z powodu skromnych środków nie napalam się na tego typu nowości.

Na pewno za parę lat takowy lub jeszcze lepszy kupię ale teraz chcę się skupić na TV dla przeciętnego Kowalskiego.

Ja bym proponował LG zobacz tutaj http://www.nokaut.pl/telewizory-lcd/tv- … e5500.html . Oferty zarówno LCD jak i LED .

Na prawdę potrzebujesz Full HD? Odbierasz kanały w takiej rozdzielczości? Bo jeśli nie, to jest ci to kompletnie zbyteczne. Napiszę więcej - przy małej rozdzielczości nadawanego sygnału obraz na odbiorniku Full HD potrafi być fatalny. Najbardziej to widać podczas meczów piłki nożnej w TVP (z RPA nadają obraz 16:9 w rozdzielczości HDReady więc tego problemu nie ma, ale mecze naszej reprezentacji wyglądają koszmarnie na telewizorze HDReady, a na FullHD jest jeszcze gorzej).

Zwracaj uwagę na:

  • częstotliwość - przy 50Hz dynamiczny obraz jest rozmazany, a szybko przelatujący tekst jest nieczytelny. Najlepiej brać TV z minimum 100Hz

  • ilość gniazd i ich rodzaj (żeby się później nie okazało, że nie masz gdzie podpiąć np. dekodera lub dvd)

  • czas reakcji matrycy

100% RACJII

Mam tuner HD (polsat Cyfrowy) i jeżeli zakupię TV Full HD to dokupię parę kanałów HD lub całą paczkę to po pierwsze.

Po drugie, już za 500 zł można zakupić odtwarzacz Blue-Ray więc będzie można smakować się w prawdziwej dużej rozdzielczość bo z kanałami TV HD różnie bywa.

Dodatkowa frajda to oglądanie zdjęć w Full HD z wczasów.

Mam w komórce opcję 16:9 z rozdzielczością większą jak Full HD więc będzie można oglądać zabójcze zdjęcia z wczasów, bo na razie oglądam te zdjęcia jedynie na monitorze 22"

Ja zdaję sobie sprawę, że TV SD na takim telewizorze ogląda się jak za karę ale w końcu większość kanałów musi przejść na HD bo to naturalny jakby trend a na razie będę oglądał tylko wybrane kanały HD.