TV LED z obsługą .mkv

Witam, mam pytanie, czy jest jakiś telewizor na polskim rynku, który obsługuje format mkv + napisy?

Zauważ tylko, że “mkv + napisy” to strasznie mętne sformułowanie. MKV to kontener, a nie format. Do środka można wepchać naprawdę wiele.

Jeżeli obraz jest zakodowany np. x264 jako AVC w hi10p, dźwięk jako AAC, a napisy to ASS, to telewizor do poprawnego odtworzenia filmu musi sobie radzić nie tylko z kontenerem MKV, ale i z każdym poszczególnym strumieniem (plikiem) wewnątrz. Kontener to jakby pudełko albo gumka spinająca - liczy się obsługa zawartości.

Tak więc - “obsługa MKV” to tyle co nic, najwyżej chwyt marketingowy. Doprecyzuj wymagania.

Strzelam, że 99% modeli które potrafi odtwarzać multimedia z USB czy DLNA radzi sobie z plikami w tym formacie. Przynajmniej ja nigdy się nie spotkałem z takim, który by tego nie potrafił.

No mam przykładowo film w formacie mkv, i mam również napisy w formacie ass, muksuje to ze sobą i potem na PC mam te napisy domyślnie odtwarzane podczas oglądania tegoż filmu. Nawet jeśli na pudełku od TV pisze mkv, to nie znaczy że będzie otwierany obraz z napisami… mkv może sobie otwierać, ale problem w tym, czy napisy też będzie?

Nie mam pojęcia czy wyświetli napisy *.ass. Zawsze możesz je skonwertować na *.txt lub *.srt wtedy pójdą bez problemu.