TV neostrada - rozdzielenie

Witajcie, wy się pewnie na tym bardziej znacie, oto mój problem:

Chcę zainwestować w TV neostrady na kablu, jako, że mam w domu 2 telewizory które chciałbym podłączyć, teraz pytanie jak to zrobić, sa one w dość dużej odległości.

Rozumiem, że rozdzielaczu sygnału nie ma, lecz to nie problem by na 2 tych samych ekranach leciał ten sam program, pewnie rozdzielić EURO złącze, lecz czy znajdę tak długi kabel ?

Dziękuję za zrozumienie, i jeśli nie podałem jakiś informacji, proszę o poprawienie mnie, a dodam

Hmm, mam rozumieć że masz dekoder.

Dekoder otrzymam jak podpisze umowę,(nastąpi to jutro) teraz tylko myślę jak to technicznie rozwiązać.

Na jakim to chodzi?

Tak jak pisałem dekoder otrzymam jutro, jak podpiszę umowę, jeśli jest kilka do wyboru, oczywiście wybiorę ten, w którym wygodniejszy/łatwiejszy jest ten manewr.

Chodziło mi o kabel :slight_smile:

Dekodery mają na ogół kilka wyjść audio/video. Jeżeli chcesz oglądać inne programy potrzebujesz drugi dekoder, spliter do karty itp.

kabel o ile się nie myle(inf od znajomego)

idzie tak:

Livebox ->ethernet do dekodera i z dekodera do TV euro złącze.

Pytanie jak długie możę być takie euro złącze by nie traciło diametralnie na jakości, i jak to rozwiązać, rodzielnikami ?

czy mogę tak zrobić z dekoderem od neostrady TV ?

I czy możesz podać mi przykładowe nazwy takich urządzeń ?

Przepraszam, ale w tej dziedzinie kompletnie zielony jestem :wink:

Kabel do 20-30 metrów można spokojnie kupić i nie powinno być widocznej straty jakości obrazu

W dekoderze masz 2 wyjścia EURO pod jeden podczepiasz TV blisko stojący pod 2 Ten dalej.

Sa tez sendery które przekazują sygnał za pomocą fal rajdowych do 100-150metrów zamiast kabla

http://allegro.pl/item1018232763_bezprz … t_705.html

Z tego co wiem to nie ma Spliterów do dekoderów od TP niestety :frowning: wiec nie ma możliwości oglądania 2 rożnych kanałów na jednym abonamencie. A szkoda szkoda :frowning:

Mogę Cię prosić o wytłumaczenie lub opisania jak działa ten sender ?

Rozumiem podłączam go pod EURO, i w 2 TV robię to samo.

Tak

Sa dwa pudełka jeden nadajnik 2 odbiornik(popatrz na allegro Google)

Pod nadajnik podłączasz dekoder kablem euro, a pod odbiornik TV tez przez Euro i to na tyle.

Na większą odległość lepszy będzie modulator i kabel antenowy. Taniej wyjdzie, a i chyba lepszy obraz.

Jeśli dekoder ma wbudowany modulator (poznasz to po tym że będzie posiadać gniazdko do anteny naziemnej), wystarczy że jego wyjście podłączysz kablem antenowym do drugiego telewizora. Jeśli nie - kupujesz zewnętrzny modulator (ew. można zamiast niego wykorzystać magnetowid), podłączasz po euro albo cinch do dekodera i antenowym do drugiego teelwizora.

ja chcialem tylko dodać że jeśli nie podpisałeś jeszcze umowy to na twoim miejscu bym się zastanowił , ja miałem to coś zwane telewizja u nich i nie dosyć że dekoder to jakiś śmieszny żart (włącza się z 5 min. , pilot ledwo działa itd. ale pewnie do wersji po kablu dają inny(oby)) to połowa usług od roku ma status “wkrótce zostanie uruchomiona” np. EPG , no i kanałowo bardzo ograniczona(chyba ze ci wystarczy to co masz na normalnej antenie + tvn7 i viva i TVP kultura/polonia bo tyle tam tego jest, chyba że po kablu jest inaczej ) a jeśli już wykupi się jakiś pakiet to płaci się jednak sporego grosza więcej niż by się wzięło TV gdzie indziej, dlatego ja w tym roku pozbyłem się tv i wziąłem samą neo i do tego TV w N i jestem 100% bardziej zadowolony

a no i jesteś skazany też na liveboxa za którego chyba trzeba też dopłacać to 10zł na miesiąc no i jeszcze sprawa taka że musisz ciągnąć kable do dekodera od tv bo on musi być podłączony to internetu inaczej nici z oglądania tv

jedyny plus tej tv to chyba tylko jakość kanałów bo naprawdę nie jest zła lepsza niż np w cyfrowym polsacie 8)

ale więcej zalet nie pamiętam amen…

A co do tematu to sprawa jest dość prosta , musisz mieć dwa dekodery (tylko nie wiem jak sprawa sie ma z karta ) i podwujny konwerter taki z dwoma wejściami na kable antenowe i bedzie dobrze , a nie poczekaj jednak nie bo niestety ten genialny dekoder potrzebuje podłączenia pod internet a livebox ma tylko jedno wejście przystosowane pod dekoder :smiley: więc z oglądania różnych kanałów na dwóch tv nici… pozostaje zrobić tak jak koledzy wyzej polecali ja dodam że dekoder ma wyjście(albo wejście?) antenowe więc prawdopodobnie modulator nie będzie potrzebny , ew. wykorzystać do tego tak jak wcześniej wspomniano magnetowid i cieszyć się oglądaniem… :roll: no właśnie…

@cwaniak

Fakt dekoder jest na prawdę mizerny

No właśnie podaj mi spliter który rozdzieli karty od TP!?

Fakt Dostajesz LiveBox, ale jak bierzesz TV jest on w cenie abonamentu, z tego co wiem można sobie kupić własny ruter i tez powinno działać.

Można i tak, ale moim zdaniem obraz lepszy będzie pod Euro(co do senderów owszem mogą występować zakłócenia)

Na taką odległość - nie mam pewności.

Splitterem tego nie rozdzielisz oczywiście. A co za tym idzie na wszystkich odbiornikach obejrzysz to samo.

Bzdura na kółkach :smiley: Kolego a próbowałeś podłączyć taki długi kabel ? I co wszystko chodziło ?

Maksymalna odległość na kablu to 5m i to dobrej klasy jeżeli chcesz puścić dalej to trzeba przerabiać ten kabel i puszczać sygnał wizji po kablu koncentrycznym 50 omowym . Wtedy pójdzie nawet na 50-100 metrów bez zakłóceń.

@sq6fw

jak uważasz ze bzdura to może i bzdura.

ja mam na 15 m kablu i jest ok :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: I ta na najtańszym jaki był w sklepie RTV :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

A jak co dlatego dałem link do sendera wtedy nie ma problemu z kablami przez ściany itp.

Jeśli ktoś ma po domu rozprowadzoną instalację TV naziemnej, modulator będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem jak sender - jest po prostu tańszy.