TV nie widzi dysku zewnętrznego, jaki powód?

witam,

do tej pory nie było problemu, używałem np transcend 500G, podłączałem do tv przez USB i tyle, oglądało się filmy i wszystko normalnie.

Ostatnio kupiłem transcend 1TB - StoreJet 25H3, sformatowałem całość na NTFS, z dysku zniknęło oprogramowanie, jakie tam było, coś schrzaniłem. W każdym razie po podłączeniu telewizor nie widzi dysku i to jest mój problem.

Są takie opcje:

-jak przywrócić oprogramowanie firmowe na dysk

-jaki może być inny powód, że tv nie widzi dysku, czy może to być zbyt duża pamięć dysku?

-naturalnie dysk mam na gwarancji, być może mogę wymienić go na 2 x po 500G

Proszę o wasze sugestie i porady, rzecz jest dla mnie ważna i pilna.

Brak obsługi systemu plików ? Czy poprzedni dysk miał taki sam system plików?

Oprogramowanie w telewizorze czy obsługuje duże partycje?

Brak wystarczającej mocy napięcia USB, nie wszystkie dyski na tym samym porcie chcą działać nawet w komputerze.

Czy dysk zachowuje pełną zgodność USB w dół?

TAK

typ tv to samsung LE37C530

x Jeśli podłączone są więcej niż dwa urządzenia klasy MSC, niektóre z nich mogą nie być obsługiwane. Jeśli urządzenie

wymaga wysokiego poziomu zasilania (ponad 500 mA lub 5 V), może nie być ono obsługiwane.

x Jeśli po podłączeniu urządzenia USB lub w trakcie korzystania z niego pojawia się komunikat ostrzegający o nadmiernym

poziomie zasilania, urządzenie mogło zostać nierozpoznane lub działa nieprawidłowo.

Czyli może być sprawa napięciowa. A jakiś inny dysk masz możliwość podłączenia taki jak ten poprzedni ?

Tak, jak napisałem w pierwszym poście, mam np dysk transcend 500G, który działa bez problemu, działał i nadal działa. Również nie ma problemu z podłączeniem małych pamięci, zwykłych penków oraz z podłączeniem laptopa przez hdmi do tv.

Coś z tym dyskiem jest nie tak albo ja coś skopałem w trakcie formatu, jak już wspomniałem wywalone zostało z dysku firmowe oprogramowanie.

Mogę zacząć procedurę zwrotu/wymiany, ale czuję że to moja wina i że to da się naprawić, np poprzez przywrócenie dysku do stanu pierwotnego, tylko nie wiem jak to zrobić.

Zawsze jak coś jest nie tak, to dostaję przysłowiowej kur.wicy i szlag mnie trafia. Stąd jak jestem chaotyczny, to proszę o zrozumienie.

Mój TV LG 37LH3000 nie widzi dysku 500giga i po przeczytaniu różnych tematów wynika ,że brakuje mu zasilania.

Już rozpocząłem procedurę zwrotu/wymiany. Szkoda, że nikt mi nie podpowiedział w temacie zasilania dysku 1tb w momencie, jak pytałem o zakup dysku parę dni temu.