TV nie wyświetla obrazu z komputera

Witam
Od pewnego czasu mój TV nie wyświetla obrazu z komputera, wcześniej było wszystko ok, z dnia na dzień po prostu obraz przestał się wyświetlać. Żeby było jasne, nie chodzi o to że chcę jednocześnie wyświetlać obraz z komputera na monitorze i na TV, tylko odłączam kabel od monitora i podłączam go pod TV (sprawdzałem 3 wejścia HDMI), a TV w ogóle nie reaguje.
Puki co udało mi się ustalić że (prawdopodobnie) problem tkwi w sterownikach od karty graficznej bo:
*gdy uruchamiam komputer w trybie awaryjnym to obraz na TV jest
*gdy uruchamiam komputer normalnie to obraz na TV jest przez pewien czas (znika w trakcie uruchamiania, gdy kręci się to "kółko’’)
*odinstalowałem sterownik od karty graficznej i obraz na TV był cały czas, zniknął dopiero w trakcie instalowanie sterowników od karty graficznej
Jedyne co próbowałem zrobić by naprawić problem to zmiana rozdzielczości, jak się można domyślić, nic to nie dało, więcej pomysłów nie mam.
Proszę o jakąś radę, i z góry dziękuję.
WIN 10
Karta graficzna gtx 1660 (sterowniki najnowsze)
Za jakieś 30min. napisze dokładnie jaki TV jak trzeba, tylko musze sprawdzić a nie jestem w domu, jakiś PHILIPS.

Usuń jeszcze raz sterowniki
https://www.wagnardsoft.com/display-driver-uninstaller-ddu-
Restart komputera i zainstaluj
https://us.download.nvidia.com/Windows/466.47/466.47-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.exe

Niestety, nic nie dało.
Sterowniki odinstalowałem przy takich ustawieniach

Podłącz do monitora ustaw rozdzielczość jakąś niską 1360x768 odświeżanie z 60 i jak to zapiszesz, zamień kable, normalnie bez wyłączania. Zobacz czy będzie ok, jeśli tak, to powoli zmieniaj ustawienia wyświetlania i zapisuje dopiero jak potwierdzisz, że obraz nie znika.

Widzę, że chcesz zrobić z niego swojego kolejnego klienta na warsztacie? HDMI na pracującym urządzeniu?

@devimi W takim razie usuń jeszcze raz sterowniki, znowu restart, ale tym razem uruchom windows update i pozwól systemowi zainstalować własne stabilne sterowniki.

Z rozdzielczością już się bawiłem, ustawiałem chyba wszystkie możliwe i nic. Odinstalowuję sterowniki jeszcze raz.

Pewnie, setki razy przełączałem, nie wiem co trzeba by odwalić, aby padło od tego. Serio, chyba nie spotkałem jeszcze sytuacji w której z tego powodu by się coś uwaliło. Od uszkodzonego kabla, monitora itp. tak, ale od przełączania nie.

No tak, ale na swoją odpowiedzialność oczywiście ble, ble ble. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja spotkałem taką sytuację niedawno nawet, dosłownie. w czwartek w zeszłym tygodniu. Przyniósł gościu NUC intelka, i jak się podłączyło monitor pod HDMI 0 obrazu z innym działało, jak się podłączyło inny komputer do tego monitora, śmigał ok, NUC z innym monitorem działał. Ale wystarczyło podpiąć przez przelotkę VGA i obraz się pojawiał, a jak się zamieniło w trakcie działania na HDMI to też działało dalej, do restartu. Potem trzeba było ponownie na chwilę dać przelotkę.

Okazało się, że przewód był niekompatybilny z tym konkretnym monitorem, jakiegoś sygnału brakowało i nie startował HDMI w monitorze. Ale przewód sprawny, po prostu przeleciałem kilka innych potem i dobrałem jakiś innej firmy, który śmigał.

Stąd moja rada. :smiley:

Zobacz sobie na pinout HDMI, na osiemnastym jest +5V, a w internecie historie spalonych kart graficznych, w które też nie wierzyłem, do czasu jak znajomemu z forum coś usmażyło w gtx1080 kilka miesięcy temu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zabezpieczone rezystorem za 0.001 zł i szansa na spalenie niewielka, chyba jak ktoś wsadzi po pijaku jakoś bokiem albo coś.

Nie wiesz czy on nie ma już obrobionego gniazda, wiec szkoda ryzykować jeśli to szansa nawet 1:1000. Pójdzie 5V na linie danych i kto wie co się stanie :wink:

Teraz zauważyłem że po odinstalowaniu sterowników tym programem nie zmieniła mi się rozdzielczość, a zawsze miałem jakoś dziwną bez sterowników, patrzę a na komputerze mam te „rzeczy”


Wydaje mi się czy one powinny zniknąć po odinstalowaniu sterownika?
Puki co windows update instaluje coś i dosyć powoli mu to idzie, a ja nie mam czasu, więc odezwę się wieczorem

To mogą być martwe wpisy jak DDU usunął bez zaglądania do rejestru.

A jakis punkt przywracania systemu by wprowadzic?

Na tym etapie chyba nie warto, skoro działa mu tylko na starym sterowniku Nvidia zatwierdzonym przez MS lub generycznym aby ruszył obraz w okolicach „800x600” / „1024x768”.

Jakby dużo namotał w np. rejestrze to cofka pozwoliłaby na minimalnie szybsze cofnięcie zmian.

Witaj @devimi

To wygląda jak brak kompatybilnej rozdzielczości i/lub odświeżania ekranu względem możliwości telewizora.

Nie wiemy jeszcze, czy masz możliwość sprawdzić podłączenie TV do karty zintegrowanej prosto z płyty głównej, gdyż to zależy od rodzaju podzespołów jakie posiadasz.
Nie wiemy też, czy masz możliwość sprawdzić połączenie z innym TV.

Sprawdź jakie są domyślne ustawienia karty graficznej, gdy TV jest podłączony, a system uruchomiony w Trybie Awaryjnym
PPM na Pulpicie -> Ustawienia ekranu -> Ekran (zjedź na sam dół) -> Zaawansowane ustawienia grafiki
Tam odczytasz ustawienia, np. tak jak u mnie

Zrób sobie zdjęcie i spróbuj ustawić tak samo jak masz w Awaryjnym, ale w Normalnym trybie na podłączonym monitorze, przełącz na TV, i gdy zadziała, możesz wtedy dopasowywać rozdzielczość i odświeżanie.
Każde takie ustawienie nie zapamięta się, gdy odczekasz bodajże 30 sekund i system wróci do ustawień poprzednich, tak to działa, gdy przesterujesz.

Na koniec możliwe, że najprostsze rozwiązanie.
Uruchom normalnie komputer z podłączonym TV.
Gdy będziesz pewien, że „zatrzymał się” już na Pulpicie naciśnij kombinację klawiszy
Ctrl+Shift+Win+B
Ekran się zresetuje i powinien zacząć działać poprawnie.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

W sumie ciekawe czy to Ctrl+Shift+Win+B ożywi TV jak przy za szybkim odpaleniu zapomnę kliknąć power z obudowy PC, niby będzie to lepsze do lokalnego RDP w celu wybrania bezpiecznie „uruchom ponownie” (zazwyczaj wciskanie Power nie powoduje zamykania nawet jak odczekam z minutę od uruchomienia się źle systemu).

Jak nie to bym musiał pewnie przejść na monitor z DisplayPort dla posiadania rozdzielczości Full HD.

Więc tak, windows update zainstalował wszystkie aktualizacje jednak nadal nic to nie dało.
Podłączyłem tabel HDMI do płyty głównej ale obraz w ogóle się nie wyświetlał, ani na monitorze ani na TV. Kombinacja klawiszy Ctrl+Shift+Win+B też nic nie dała. Sprawdziłem zaawansowane ustawienia wyświetlania w trybie awaryjnym i wyglądały one tak:


A tak wyglądają gdy komputer uruchomię normalnie:

Jedyne co się zmieniło to częstotliwość odświeżania, ale nawet nie mam możliwości zmiany na 1 Hz, najniższa jaka jest ze sterownikami to 23 Hz, ale zmiana na takową nic nie dała.

To może być jakiś błąd detekcji dla trybu awaryjnego z tym 1 Hz.

Co prawda problemu nie udało się rozwiązać ale, złożyłem komputer ze starych podzespołów i wszystko działa normalnie, z FPS w iracing raczej też nie będzie problemów na tym kompie, a tylko o iracing na TV mi chodziło, więc można uznać problem za nieważny. Dzięki wszystkim za chęć pomocy i pozdrawiam.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.