Twardy dysk SATAII wykrywany jako urządzenie USB?

Witam, jestem świeżo po formacie

tak jak w tytule posiadam twardy dysk samsung HD501LJ na interfejsie SATAII i nie wedzieć czemu wyskoczyła mi ikonka do bezpiecznego usuwania sprzetu jak by to był jakiś bajerek na USB. Dodam że jest to mój pierwszy format z tym dyskiem

co poradzicie? może czegoś mi brakuje?

3d8b72b648178f67.jpg

to normalne :-).

tak po prostu ?

i mogę go sobie wyłączyć bez wchodzenia do menadżera urządzeń?? Bill powinien przewidzieć że czasem od święta z komputerów korzystają Mamy przeciętnych userów i dając im takie możliwości mogły by ostro namieszać

jak sie tego pozbyć? żeby mnie codziennie nie informowało o usuwaniu tego konkretnego urządzenia

poszukaj na googlach :slight_smile: musisz zagrzebać w rejestrze…

tak po prostu, możesz w trakcie pracy odłączać taki dysk i go podłączać jak to jest w przypadku usb (oby na tym dysku nie było systemu :p).

heh nie, nie ma :wink:

znalazłem program HideUSB ale on działa tylko do wyłączenia komputera, zresztą ja bym chciał żeby sie nie wyświetlało usuwanie tylko tego jednego urządzenia tzn jeśli będę mieć podłączoną jakąś peryferie USB to chce być o tym informowany.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ??

W ten sposób napewno nie odłączysz dysku więc nikt inny również go nie wyłączy jeśli to miałby być twój kłopot :wink: