Twardziele (dysk twardy )

wpadly mi w rece 4 dyski od “intera” z ciekawosci chcialbym zobaczyc co jest na tych dyskach ?!

byc moze dzialajom i warto by bylo miec “inny wiekszy” dodatkowy dysk !!

jak sie mam za to zabrac !!

Ps.niedoswiadczony staruszek uczacy sie pilnie

nie umiem dobrze pisac po PL

przepraszam

No to najlepiej jakbys je wlozyj do środka :slight_smile: Zależy jakie złącze mają dyski.

No to najlepiej jakbys je wlozyj do środka :slight_smile: Zależy jakie złącze mają dyski.

calkiem inne zlacze,moj dysk jest troche starszy i co teraz !??

Jak dyski są na SATA (wąski kabel) to zwyczajnie je podłączasz kablami, a jak na ATA (szeroka taśma), to podłączasz je tak, aby dysk master był na końcu taśmy, a slave w środku: master—slave---------------płyta główna.

To, który jest master, a który slave określa ułożenie zworki z tyłu dysku. Jak podłączasz dysk pojedynczo do taśmy, to zworkę ustawiasz na master.

Po podłączeniu wejdź do windowsa i zobacz, czy je odczytuje. Jak nie, to w menu start->uruchom wpisz compmgmt.msc

Wejdź do zarządzania dyskami, tam na dysku, utwórz nową partycję (prawym klawiszem na nieprzydzielony obszar), na koniec sformatuj ją.

Witam.

Jemu chyba chodzi o to, że on ma w kompie interfejs IDE ATA a dyski są na SATA. Można to tak rozumieć, gdyż pisze, że jego dysk jest starszy. Jeżeli mam rację, to musisz kupić coś takiego: Klik i wtedy podłączysz te dyski tak jak ci napisał cosik_ktosik.

Pozdrawiam.

Przy 4 dyskach bardziej opłaca się kupić kontroler sata na pci.

walte-22 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.