TweakedXP_2.0

Posiadam system TweakedXP 2.0 jest to windows xp do którego powgrywane są najnowsze sterowniki jest odchudzony ma powłączane rózne możliwości ale płytka jest bootująca. Ja natomiast posiadam napęd na USB ale nie mogę Botować z USB bo nie mam takiej opcji w BIOSIE zawsze instalowałem windowsa 98 se następnie nakładałem windowsa xp natomiast tu nie ma SETUP.exe … , płytkę sie tylko da zbootować autor programu pisze

można uruchomić instalację z pliku ISO w „Vmware” i zobaczyć czy będzie sie wszystko instalować bez problemów

Co to za program bo nie wiem konkretnie o jaki chodzi, gdzie mógłbym go ściągnąć ??? a może jakieś inne sugestie ???

VMware to program do tworzenia wirtualnych systemów. Według mnie lepszy od niego jest VirtualBox, oba dostępne na vortalu. Na tym programie możesz zrobić, tak jakby “windowsa w okienku”, tak jak bys miał system operacyjny, jako jakiś program, i tam można testowac różnego rodzaju oprogramowanie, bez żadnych konsekwencji naruszenia macierzystego systemu. Jak coś to pytaj, bo sądze że to będzie dla Ciebie nieco pogmatwane.

e no raczej tak chciałbym włączyć instalator tego windowsa i żeby sie zainstalował normalnie da się ??

Proponuję zapoznać się z tym poradnikiem - Testowanie systemow operacyjnych bez zbednego ryzyka… - wirtualizacja. Dzięki wirtualnej maszynie można w całkowicie bezpieczny sposób testować inne systemy operacyjne, wystarczy ustawić, by wirtualny komputer wystartował z obrazu ISO lub z płyty, która zostanie umieszczona w napędzie normalnego komputera.

no tak może powiem inaczej… mam laptopa P3 700 128 MB ram dysk 20 GB i zainstalowanego na nim windowsa 98 se. W tym momencie powinienem instalować windowsa xp którego mam ( wkładam płytkę odpala sie instalator daję opcje upgrade i tak dalej) natomiast jeśli wkładam płytkę TweakedXP 2.0 nic się nie dzieje chcę aby tak jak w zwykłym xp wyskoczył mi jakiś instalator to co piszecie może będzie działać ale w

Testowanie systemów operacyjnych bez zbędnego ryzyka... - wirtualizacja

pisze że trzeba mieć mocny sprzęt to pójdzie czy nie pójdzie ???