Twiedza Krzyżowiec i Hamachi LAGI!

Witam!

Mam taki problem z lagami w grze Twierdza Krzyżowiec gram w nia z kumplami przez program “hamachi” mamy internet po 1/2/3 Mb netia neostrada itp…

I podczas naszych rozgrywek ja stwarzam lagi nawet jak gram 1 vs 1 to sa lagi lekkie ale są(inni jak graja bezemnie “zero” lagów) i niemam pojęcia Co jest tego przyczyna mam wyłaczone wszystkie programy komunikacyjne itp doslowie wszystko co mogło by “zjadac” transfer internetu (1 Mb Neostrada livebox).

No i nadal są lagi nie da sie grac i pisze że połączenie zerwane potem wraca ładuje sie i tak w kółko co 10-15 sek.

Podczas gry mówili mi że przyczyna moich lagów może byc:

-wlasnie programy typu gg itp…

-Antywirus i zapora systemowa(wyłączałem i nic.)

-System operacyjny moze być nie kompatybilny z hamachi (WIn Xp Home Edition )(Oryginal)

-Kabel przesyłający dane z liveboxa do komputera ? (ethernet)

-Wina hamachi(no ale skoro oni graja bez to raczej odpada)

-Kupic router

-zmienic kabel ethernet na usb(ponieważ sa 2 sposoby ale nie probowalem zmieniac na usb)

W innych grach niemam z lagami problemu tylko w krzyżowca gram przez hamachi ,a tam normalnie z pingiem 35-45

Proszę jakąś doświadczoną osobę o pomoc mi z tym dobijającym problemem.

Pozdrawiam

Generalnie nie polecam Hamachi do takiego grania są lepsze i bardziej specjalistyczne programy do gry przez wirtualną sieć lan. Według mnie powinniście sprawdzić i pograć przez GameRanger, jeśli nadal lagi będę występować zmieńcie hosta, a jeśli nadal to nie pomoże, to może przeinstalowanie gry pomoże.

Pozdrawiam Siarczyslaw

PS. Radził bym też natychmiast wymienić LIVE Boxa na Router TP-Link,D-Link, bądź Lynksys, sprzęt który TP wciska klientom jest wadliwy, o niskiej jakości, jednym słowem szajs. Być może to jest przyczyną Lagów. Jeśli Twój komputer jest podłączony do internetu przez adapter wi-fi, to radziłbym też sprawdzić czy poprzez podpięcie kabla ethernetowego z Boxa do PC, nadal występować będą kicki, warpy, lagi, jeśli tak, to kupno routera będzie konieczne.

Siarczysław napisałem wyżej w punktach że gram przez ethernet i myśle czy nie zmienic na usb to raz.

dwa tez myślałem nad routerem właśnie ale może inaczej to da sie załatwic

trzy przeinstalowanie gry?? pff przecież to niema nic do tego gra się ładnie zainstalowała a problem nie tkwi w tym

cztery wymienic liveboxa ?? Chyba nie przez tyle lat co mam neostrade nigdy niemiałem problemów z internetem niewiem jak inni zawsze wszystko ładnie szybko sprawnie bez wymiany czegokolwiek modem jest sprawny i niepotrzeba wymiana a po 2 co bym powiedział w punkcie wymiany ? ze mam lagi w Krzyżowcu no prosze :smiley:

czekam na inne wypowiedzi.

Edit: ten twoj program w 5% cos tam zdiałał ale niestety jestem przy hamachi ponieważ tam jest wiecej polakow niz w tym programie wiec pozostaje problem nadal

Czy problem lagów występuje też w innych grach? Może masz nie odblokowane porty? Live Box to szajs, najtańszy i najgorszy rodzaj routerów, o bardzo słabym zasięgu i bardzo dużej awaryjności, ja na Twoim miejscu już dawno bym go wymienił na markowy router. Jeśli lagi występują tylko w krzyżowcu, radziłbym spatchować do ostatniej łatki, a jeśli to nie pomoże to reinstal gry. Innych opcji nie ma. W sumie możesz też zainstalować program Cfosspeed do modelowania ruchu internetem, stabilizuje on pingi, i ułatwia grę w sieci. Nie wiem czy w ogóle istnieje możliwość podłączenia kabla USB zamiast ethernetowego, w tym wypadku raczej internetu nie będziesz miał. GameRanger jest nowym programem, i nie jest tak w przypadku hamachi (do wszystkiego) tylko do grania. Według mnie jest świetną alternatywą hamachi.

Pozdrawiam Siarczyslaw

PS. Mam nadzieję że gra jest oryginalna?

Panie Siarczysław’ie polecam czytać dokładniej:

Załamujesz mnie … prosiłem kogos kto sie na tym zna a nie za przeproszeniem “Amatora” Livebox moza podłaczyc na dwa sposoby USB i ethernet…

I jak pisałem wyżej NIE MIALEM Z NIM PROBLEMOW NIGDY!! i nie mam zamiaru zmieniac i zasiegu nie ma słabego ani nie gubi to nie radiowka…

Proszę o pomoc innych…

Być może jest to wina nielegalnej kopii jeśli tak to zalecam kupno wersji oryginalnej? I nie spamowanie na temat pirackich problemów, Piratom mówimy NIE.

Na stronie TP znajdują się odpowiednie sterowniki do podłączenia LIVE BOXA przez USB http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358228/libebox_USB_Vista_366825985.zip

Pozdrawiam Siarczyslaw

To nie jest piracka kopia… oryginalna plyta … czy Ty masz coś z głową ? bo czuje sie jak bym rozmawiał z 6 latkiem sterowniki do liveboxa mam to nie jest jakis kupiony u ruskich bez niczego… boze…

Niech ktos inny sie wypowie a nie tylko ten Pan nic nie pomaga tylko denerwuje

Nie nic nie pomaga bo połowy pewnie nie sprawdziłeś. Generalnie dziwi mnie fakt, używania hamachi do oryginalnej gry ale to drobny szczegół, to może spróbujcie po IP bez hamachi. A jeśli nadal nic to proponuje wejść i zapytać na oficjalnej polskiej stronie Twierdzy http://stronghold.gry-online.pl/ Nie ma już więcej metod jak dla mnie temat do zamknięcia. Pozdrawiam Siarczyslaw

sprawdzilem ten twoj program i to samo i nie mow że temat do zamknięcia bo tobie skonczyły się pomysły daj sie wypowiedziec innym…