Twierdza krzyżowiec + vista = nie da się włączyć

Witajcie!

Od lutego mam nowego kompa i jedną z pierwszych zainstalowanych gier była Twierdza Krzyżowiec. Od początku były problemy z jej uruchomieniem, ale dopiero teraz piszę na forum. Otóż, po zainstalowaniu (już po drugim, bo raz odinstalowałem, chciałem spróbować jeszcze raz) gry i dwukrotnym kliknięciu na ikonkę TK, pojawia się informacja, że aby instalacja dobiegła końca muszę zrestartować komputer. Wybieram TAK, bo przecież chcę pograć, a tu po restarcie i naciśnięciu znów na ikonkę TK, pojawia się ten sam komunikat. I tak w kółko. Co zrobić?

Zanim klikniesz na ikonkę, zaznacz “uruchamiaj jako administrator”. Być może pomoże. Jeśli nie to spróbuj ze zgodnością.

We właściwościach nie da się zaznaczyć ‘uruchom jako administrator’, po prostu nie da się tego haczyka zrobić, bo jest szary. Za to mogę kliknąć prawym na skrót (i na nie-skrót również) i tam jest w menu aktywne ‘uruchom jako administrator’. Oczywiście klikam to, ale znów komunikat o tym, że komputer musi się zrestartować, by dokończyć instalację sterowników. Co do zgodności - już dawno temu to próbowałem. Ustawiłem na Windows XP (z dodatkiem Service Pack). Podejrzewam, że to coś ze sterownikami do tej gry, ale nie mam pojęcia co zrobić.

Ale spróbuj uruchomić jako admin, potem restar i może wtedy załapie.

A na płytce nie ma jakiś sterów ?

na płytce nie widzę sterowników niestety, a co do pierwszej propozycji - nie działa. :confused: ■■■■■■■, co to może być? Może jakiś service pack do visty, czy co?

Wątpię, lepiej zmienić na xp :slight_smile: pod nim większość programów działa :slight_smile: i gier też. Oczywiście tych starszych.

Ja używałem Windows 7 RC i po jakimś czasie powróciłem do Win XP SP2, bo na niego jest więcej aplikacji :slight_smile:

A masz do niej craka? Ja też nie mogłem grać a jak mi kolega wysłał (bo też tak miał) to mi zaczęła działać ps. na płycie powinien być :slight_smile:

Co ty nie powiesz :o Na płycie powinien być crack powiadasz… =D>

Masz wyłączoną Kontrolę konta Użytkownika. Spróbuj włączyć kontrolę konta > restart > Odinstaluj TK > restart > zainstaluj przy włączonej Kontroli konta.

Wydaję mi się ,że może chodzić o sterownik Star Force - zabezpieczenie antypirackie .Możesz również spróbować odinstalować ten sterownik tym narzędziem : http://www.star-force.com/support/sfdrvrem.zip ,lub zaktualizować sterownik tym narzędziem: http://www.star-force.com/support/sfdrvup.zip

Aktualny to SP2 :wink: ,przed tym zainstaluj SP1. Wysoce zalecane jest aktualizować system na bieżąco :wink: