Twierdza krzyżowiec + vista = nie da się włączyć

(Danioss) #1

Witajcie!

Od lutego mam nowego kompa i jedną z pierwszych zainstalowanych gier była Twierdza Krzyżowiec. Od początku były problemy z jej uruchomieniem, ale dopiero teraz piszę na forum. Otóż, po zainstalowaniu (już po drugim, bo raz odinstalowałem, chciałem spróbować jeszcze raz) gry i dwukrotnym kliknięciu na ikonkę TK, pojawia się informacja, że aby instalacja dobiegła końca muszę zrestartować komputer. Wybieram TAK, bo przecież chcę pograć, a tu po restarcie i naciśnięciu znów na ikonkę TK, pojawia się ten sam komunikat. I tak w kółko. Co zrobić?

(natus08) #2

Zanim klikniesz na ikonkę, zaznacz "uruchamiaj jako administrator". Być może pomoże. Jeśli nie to spróbuj ze zgodnością.

(Danioss) #3

We właściwościach nie da się zaznaczyć 'uruchom jako administrator', po prostu nie da się tego haczyka zrobić, bo jest szary. Za to mogę kliknąć prawym na skrót (i na nie-skrót również) i tam jest w menu aktywne 'uruchom jako administrator'. Oczywiście klikam to, ale znów komunikat o tym, że komputer musi się zrestartować, by dokończyć instalację sterowników. Co do zgodności - już dawno temu to próbowałem. Ustawiłem na Windows XP (z dodatkiem Service Pack). Podejrzewam, że to coś ze sterownikami do tej gry, ale nie mam pojęcia co zrobić.

(natus08) #4

Ale spróbuj uruchomić jako admin, potem restar i może wtedy załapie.

A na płytce nie ma jakiś sterów ?

(Danioss) #5

na płytce nie widzę sterowników niestety, a co do pierwszej propozycji - nie działa. :confused: Cholera, co to może być? Może jakiś service pack do visty, czy co?

(natus08) #6

Wątpię, lepiej zmienić na xp :slight_smile: pod nim większość programów działa :slight_smile: i gier też. Oczywiście tych starszych.

Ja używałem Windows 7 RC i po jakimś czasie powróciłem do Win XP SP2, bo na niego jest więcej aplikacji :slight_smile:

(ZiebaDominik@interia.pl) #7

A masz do niej craka? Ja też nie mogłem grać a jak mi kolega wysłał (bo też tak miał) to mi zaczęła działać ps. na płycie powinien być :slight_smile:

(Łukash) #8

Co ty nie powiesz :o Na płycie powinien być crack powiadasz... =D>

Masz wyłączoną Kontrolę konta Użytkownika. Spróbuj włączyć kontrolę konta > restart > Odinstaluj TK > restart > zainstaluj przy włączonej Kontroli konta.

Wydaję mi się ,że może chodzić o sterownik Star Force - zabezpieczenie antypirackie .Możesz również spróbować odinstalować ten sterownik tym narzędziem : http://www.star-force.com/support/sfdrvrem.zip ,lub zaktualizować sterownik tym narzędziem: http://www.star-force.com/support/sfdrvup.zip

Aktualny to SP2 :wink: ,przed tym zainstaluj SP1. Wysoce zalecane jest aktualizować system na bieżąco :wink: