Twój temat jest podobny do

To nie błąd, to właściwość… ale jakże wkurzająca:

Zwłaszcza, że bardzo często temat (podobno) nie jest podobny :wink:
Gdzieś na forum już ktoś zgłaszał funkcję jako denerwującą.
Zakładając temat na próbę można się o tym przekonać…

Hej,

Zgadza się, zgłaszałem - a dokładnie niemożność założenia dwuch tematów o tej samej nazwie. Teraz zmieniono to na informację o podobnej nazwie.

Pozdrawaim,
Dimatheus

To nawet nie to, bo ta informacja była cały czas, od początku i wbrew pozorom nie chodzi o “temat”, a o treść (pierwszego) posta. Jeśli system sobie uwidzi, że to co piszesz jest podobne do tego co ktoś kiedyś już pisał, to strzela takimi informacjami zasłaniając całe pole podglądu.
Bez sensu, bo skoro nie powinno się podpinać ze swoim problem pod już rozwiązane tematy (zwłaszcza w przypadku infekcji czy konkretnego skryptu), to ta informacja tylko wkurza.
Tym bardziej, że trafność tej informacji jest na poziomie zerowym.

Na przykład pisząc post (temat) o zakładaniu nowych tematów na forum, system podrzuca, że:

"Twój temat jest podobny do…

  • “Jak założyć radiator”
  • “Problemy z forumową wyszukiwarką”
  • “Nowy system operacyjny - problemy”.

(dokładnych tematów jakie podrzucił nie pamiętam, ale trafność była podobna).

Wyłączyć tą opcję. Takie to 4%podobieństwo tematów, że tylko z tym ambaras, bo przeczytanie wyskakującej lektury, to jest niemożliwe, gdy chce się otrzymać pomoc.
To przecież nie był problem, że było ze sto trzydzieści takich samych tematów “wirus Komorowski” ( w odmianie przez przypadki).
Nie urywało tyłka, ale nie było potrzeby stosowania funkcji “Twój temat jest podobny do…”

A co jest złego w takim samym zatytułowaniu tematu? Uważam, że powinny być gotowce według tagów określających. Tak szuka się pomocy w internecie, tak trafia na dobreprogramy. A według koszmarków nazewnictwa, to nawet jest durne. A po co ma obciążać discourse?

To też nie do końca dobre podejście, bo jak natrafisz na dość specyficzny problem, do którego będziesz szukał rozwiązania, to możesz zignorować zawartość, bo tytuł będzie zbyt ogólny.

Żeby społeczność mogła narzekać, że administracja nic nie robi :wink:

Poprawiłem działanie tej funkcji, nie powinna już być uciążliwa.

Nie do końca się z tym zgodzę :wink:

2 polubienia

Tzn jest to dalej uciążliwe?

Zwiększyłem objętość posta, po której następuje to sprawdzenie i komunikat. Mogę zwiększyć jeszcze bardziej, wtedy pojawiać się to będzie jeszcze bardziej sporadycznie.

1 polubienie

Hej,

@tomekb - Myślę, że zwiększenie objętości to bardzo dobry pomysł.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tylko czy to ma jakiś sens? Cały ten algorytm jest nieprawidłowy. Spróbuj odszukać jedno podobieństwo w tych tematach:


Nawet podobnych słów nie znajdziesz :expressionless:
Algorytm oparty o /dev/random :laughing:

Hej,

Jak to nie ma podobnych. Jest słowo “temat” i kilka przecinków/kropek. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Funkcja zacna, bo ma za zadanie zapobiegać zaśmiecaniu forum pytaniami, na które padły już odpowiedzi.
Wiadomo jednak, że w pewnych kwestiach ludzie wolą zadać swoje pytanie i uzyskać odpowiedzi dopasowane do konkretnego problemu. Podłączać się do cudzych tematów nie wolno, więc równie dobrze można tą funkcję wyłączyć. Od znajdowania podobnych tematów jest opcja wyszukiwania :wink:

2 polubienia

Zwiększyłem limit znaków, po których zaczyna działać porównywanie do 30 dla tematu i 200 dla posta. Porównywanie nie powinno już być męczące. Niestety nie da się tego wyłączyć, można tylko ustawić tak duży limit, żeby w praktyce nie był uciążliwy.

A silnik forum nadal nie wie, co to “podobny temat”.

Ktoś widzi jakieś podobieństwo? To z dziś:

1 polubienie

No przecież Tomek wytłumaczył, w obu jest 30 takich samych znaków :smiley:

Zakopać tę funkcje widać niedopracowana i działa pewnie tylko na anglojęzycznych forach.

4 polubienia

Funkcja została wyłączona, szkoda że nie działa jak powinna, możliwe że faktycznie nie sprawdza się w przypadku polskiego języka.

1 polubienie

Chyba znów się włączyło: