Twoja wizytówka w sieci

(Lukasz) #1

Nie mogę podać linku do serwisu którego jestem autorem bo to łamie regulamin forum, ale chciałbym abyście wyrazili swoją opinię o samym pomyśle jak i funkcjonalności serwisu.

Serwis umożliwia tworzenie wizytówek kontaktowych online, pozwala na nich umieścić informacje o użytkowniku takie jak zdjęcie, login / imie i nazwisko, oraz loginy z innych serwisów społecznościowych, forum, adresy email, telefony czy gg,tlen,jabber itp.

Wszytko to umieszczone jest na wizytówce bądź w profilu użytkownika który może edytować wygląd takiej wizytówki poprzez edycję plików css. Dodatkowe opcje to umieszczanie informacji o imprezach, marzeniach i aukcjach internetowych.

Taką wizytówkę możemy łatwo wyszukać poprzez login.

W skrócie:

• wyszukiwanie wizytówki poprzez login

• własna wizytówka kontaktowa "jeden login, wiele możliwości kontaktu"

Jak już wspomniałem nie mogę podać linków do serwisu ani przykładów na forum, ale zawsze zostaje opcja PM :wink:

(Z35ikr) #2

jeszcze dodaj: pesel, nip, numer konta w banku wraz z PIN.....

sorry ale w dobie spamu i "kombinatorów" to totalna głupota.

(Danielson) #3

zgadza się, pomysł się podoba, jednak jak kolega wyżej stwierdził

może nie tyle co głupota, co przysporzyło by więcej kłopotów z wiad. o charakterze reklamowym, niż pożytku.

Ale pomysł godny jeszcze głębszego przemyślenia.

(Lukasz) #4

Zapomniałem dodać, wszytkie dane które są podawane, mają status "prywatny" lub "tylko dla znajomych". To użytkownik decyduje co ma być na wizytówce a co nie. Może w ogóle jej nie "prowadzić", ale dane dla znajomych zawsze się porzydadzą, nie trzeba zapamiętywać wszytkiego.

(Z35ikr) #5

Powiem wprost po prostu wygląda mi to na zwykłe "wyciąganie" danych.... a inni niech oceniają sami.

(Lukasz) #6

Danielson - wiadomości reklamowych? Jak? Jak umieścisz na wizytówce nr gg, to ktoś CI wyśle reklame? A czyja to wina? Inne komunikatory mają autoryzację kontaktów. Maila nie muszisz podawać, a loginy w serwsiach? Popatrz na blogi, dużo osób ma 40 linków z cyklu "gdzie jestem" + listę kontaktów. Tutaj masz to wszytko w jednym miejscu.

RiK - Można to i tak to interpretować, jednak nie wyciągam, ani nie udostepniam tych danych nikomu a już napewno ich nie sprzedaje jeśli o to Ci chodzi.

(fiesta) #7

Ty nie musisz, wystarczy że na stronę wejdzie robot przeszukujący spamera który tylko czeka na takie okazje :stuck_out_tongue:

(Lukasz) #8

Dlatego cały czas pracuję nad ulepszeniem zabezpieczeń przed tego typu robotami.