Twoja wizytówka w sieci

Nie mogę podać linku do serwisu którego jestem autorem bo to łamie regulamin forum, ale chciałbym abyście wyrazili swoją opinię o samym pomyśle jak i funkcjonalności serwisu.

Serwis umożliwia tworzenie wizytówek kontaktowych online, pozwala na nich umieścić informacje o użytkowniku takie jak zdjęcie, login / imie i nazwisko, oraz loginy z innych serwisów społecznościowych, forum, adresy email, telefony czy gg,tlen,jabber itp.

Wszytko to umieszczone jest na wizytówce bądź w profilu użytkownika który może edytować wygląd takiej wizytówki poprzez edycję plików css. Dodatkowe opcje to umieszczanie informacji o imprezach, marzeniach i aukcjach internetowych.

Taką wizytówkę możemy łatwo wyszukać poprzez login.

W skrócie:

  • wyszukiwanie wizytówki poprzez login

  • własna wizytówka kontaktowa “jeden login, wiele możliwości kontaktu”

Jak już wspomniałem nie mogę podać linków do serwisu ani przykładów na forum, ale zawsze zostaje opcja PM :wink:

jeszcze dodaj: pesel, nip, numer konta w banku wraz z PIN…

sorry ale w dobie spamu i “kombinatorów” to totalna głupota.

zgadza się, pomysł się podoba, jednak jak kolega wyżej stwierdził

może nie tyle co głupota, co przysporzyło by więcej kłopotów z wiad. o charakterze reklamowym, niż pożytku.

Ale pomysł godny jeszcze głębszego przemyślenia.

Zapomniałem dodać, wszytkie dane które są podawane, mają status “prywatny” lub “tylko dla znajomych”. To użytkownik decyduje co ma być na wizytówce a co nie. Może w ogóle jej nie “prowadzić”, ale dane dla znajomych zawsze się porzydadzą, nie trzeba zapamiętywać wszytkiego.

Powiem wprost po prostu wygląda mi to na zwykłe “wyciąganie” danych… a inni niech oceniają sami.

Danielson - wiadomości reklamowych? Jak? Jak umieścisz na wizytówce nr gg, to ktoś CI wyśle reklame? A czyja to wina? Inne komunikatory mają autoryzację kontaktów. Maila nie muszisz podawać, a loginy w serwsiach? Popatrz na blogi, dużo osób ma 40 linków z cyklu “gdzie jestem” + listę kontaktów. Tutaj masz to wszytko w jednym miejscu.

RiK - Można to i tak to interpretować, jednak nie wyciągam, ani nie udostepniam tych danych nikomu a już napewno ich nie sprzedaje jeśli o to Ci chodzi.

Ty nie musisz, wystarczy że na stronę wejdzie robot przeszukujący spamera który tylko czeka na takie okazje :stuck_out_tongue:

Dlatego cały czas pracuję nad ulepszeniem zabezpieczeń przed tego typu robotami.