Tworzenia bannera

(Spam Pirzu) #1

I drugi z rzedu post.:slight_smile:

Potrzebuje tez programu, który pozwala stworzyć jakiś banner (typu jak ma dobreprogramy - http://www.dobreprogramy.pl/OVortalu.html#kontakt nizej jest). Czy moze potrzeba flasha do tego czy jest jakis program?

(Srrs1988) #2

Jest dużo sposobów zrobienia banera.

Darmowy - polecam GIMP.

(Spam Pirzu) #3

GIMP jest troszek skomplikowany z tego co wiem :wink: potrzebuje jakies animacji

(Srrs1988) #4

Jak animacja to płatny program - Adobe Flash, nie znam darmowego odpowiednika tego programu.

GIMP to dobry program, tylko musisz trochę poświęcić czasu na naukę.

Jakbyś zauważył, że ten baner to nie jest animacja.

(Gabriellos94) #5

Taki banner bez problemu zrobisz w GIMPie. Polecam tutoriale na tej stronie: KLIK

(Spam Pirzu) #6

jest bo sam go wstawilem :slight_smile:

(Letherface) #7

Adobe Photoshop CS3 Exendet - chyba nie ma lepszego odpowiednika. Oczywiście potrzeba czasu i chęci na nauke.

(Lenneavy) #8

Z flashowych programów dobry jest Swish max. Całkiem prosty w obsłudze, ma sporo wbudowanych efektów, a nawet sporej długości bannery ważą bardzo malo. Wystarczy zrobić poszczególne elementy w jakimś programie graficznym i zanimować je w w SM. Nie wiem natomiast nic o wklejaniu tych bannerów na strony, ale zapewne jest z tym więcej zabawy niż z gifami.

Jesli natomiast banner miałby mieć powiedzmy 5 klatek, to nie ma sensu się bawić tak jak wyżej napisałem, tylko stworzyć je ładnie w GIMPie, tudzież Photoshopie i użyć na przykład Easy Gif Animator, albo packa do animowania gifów w GIMPie. Zrobienie czegoś naprawdę prostego to nie więcej niż dwa dni zabawy korzystając z odpowiednich tutoriali dostepnych w Internecie.

(Pawel8001) #9

Też polecam Gimpa , może do najprostszych nie należy ale warty poświecenia trochę czasu na jego poznanie bo efekty są wymierne , pozostają jeszcze proste programy online na których też zrobisz łatwo baner bez koniecznosci instalacji dodatkowego oprogramowania

(RoninPn) #10

W Corelu do wersji 12 było coś co się nazywało R.A.V.E. można było robić w tym proste animacje ale przy większych program się zawieszał.