Tworzenia bannera

I drugi z rzedu post.:slight_smile:

Potrzebuje tez programu, który pozwala stworzyć jakiś banner (typu jak ma dobreprogramy - http://www.dobreprogramy.pl/OVortalu.html#kontakt nizej jest). Czy moze potrzeba flasha do tego czy jest jakis program?

Jest dużo sposobów zrobienia banera.

Darmowy - polecam GIMP.

GIMP jest troszek skomplikowany z tego co wiem :wink: potrzebuje jakies animacji

Jak animacja to płatny program - Adobe Flash, nie znam darmowego odpowiednika tego programu.

GIMP to dobry program, tylko musisz trochę poświęcić czasu na naukę.

Jakbyś zauważył, że ten baner to nie jest animacja.

Taki banner bez problemu zrobisz w GIMPie. Polecam tutoriale na tej stronie: KLIK

jest bo sam go wstawilem :slight_smile:

Adobe Photoshop CS3 Exendet - chyba nie ma lepszego odpowiednika. Oczywiście potrzeba czasu i chęci na nauke.

Z flashowych programów dobry jest Swish max. Całkiem prosty w obsłudze, ma sporo wbudowanych efektów, a nawet sporej długości bannery ważą bardzo malo. Wystarczy zrobić poszczególne elementy w jakimś programie graficznym i zanimować je w w SM. Nie wiem natomiast nic o wklejaniu tych bannerów na strony, ale zapewne jest z tym więcej zabawy niż z gifami.

Jesli natomiast banner miałby mieć powiedzmy 5 klatek, to nie ma sensu się bawić tak jak wyżej napisałem, tylko stworzyć je ładnie w GIMPie, tudzież Photoshopie i użyć na przykład Easy Gif Animator, albo packa do animowania gifów w GIMPie. Zrobienie czegoś naprawdę prostego to nie więcej niż dwa dni zabawy korzystając z odpowiednich tutoriali dostepnych w Internecie.

Też polecam Gimpa , może do najprostszych nie należy ale warty poświecenia trochę czasu na jego poznanie bo efekty są wymierne , pozostają jeszcze proste programy online na których też zrobisz łatwo baner bez koniecznosci instalacji dodatkowego oprogramowania

W Corelu do wersji 12 było coś co się nazywało R.A.V.E. można było robić w tym proste animacje ale przy większych program się zawieszał.