Tworzenie addons dla Chrome i Firefox

Jest na tym forum może ktoś kto tworzył lub tworzy addonsy dla Chrome i/lub Firefoxa.

 

Chcę się dopytać o kilka kwestii, między innymi czy na dzień dzisiejszy tworzy się tylko przy użyciu html+css i js czyli tylko WebExtensions. Jakie są ogólnie drogi tworzenia rozszerzeń dla tych przeglądarek i jak duże różnice są w api. Z tego co się zorientowałem to firefox w przypadku web extensions jest kompatybilny z api chroma w dość znacznym stopniu.

Zastanawiam się jeszcze w jaki sposób zabezpieczyć kod źródłowy wtyczek oraz czy istnieje jakiś sposób by utworzyć lokalnie jakąś małą bazę danych, jakiś sqlite albo chociaż plik z b-drzewem.

Hej. Przypadkiem znalazłem Twój post, więc odpowiem. Jakiś czas temu robiłem wtyczkę do Chrome i FF. Tworzyłem tylko w js i css - te połączenie daje nam olbrzymie możliwości. Na początku skupiłem się całkowicie na Chrome, ale okazało się to świetnym posunięciem, gdyż można praktycznie bez zmian przeprotować wtyczkę z Chrome, tak aby działała na FF (oczywiście zależy co wtyczka robi i co wykorzystuje).