Tworzenie animacji

Witam Wszystkich! Od dawna tworzę animację, choć szczerze nazwałbym je ‘krótkimi, kilku klatkowymi gifami’. Posługuję się metodą po klatkową, a rysunki tworzę w MS Paint. Są to animacje o znanym Anime- Dragon Ball, czyli film musi być dynamiczny, z wieloma efektami. I tu nasuwa się pierwszy problem. Otóż pracę jaką wkładam w zrobienie, a mianowicie narysowanie poszczególnych klatek filmu jest b. ciężka(jeśli używam myszki, choć posiadam Tablet), nudna (efekt pracy jest niezadowalający, a więc nie ma mobilizacji do stworzenia ‘czegoś’ do końca), itp. Kieruje się do Was z prośbą o zaproponowanie paru, dobrych programów, zarówno do: rysowania klatek, jak i sklejania ich w całość, lub to i to na raz :). Dla przykładu: do rysowania używałem MS Paint, Gimp, a do ich łączenia Windows Movie Maker, czy prosty Easy Gif Animator. Program musi zawierać wiele ciekawych efektów, np. jak postać otacza złota aura, czy uniki, przy tym rozmycia, znane Fire Balle, itd- można wymieniać godzinami…noo…bez przesady :smiley: Rezultat takiego czegoś na tych programach, które posiadam zazwyczaj okazuje się totalną porażką. Za pomoc wieeeeeelkie dzięki =P~

ps. Szukałem już tego typu tematów na tym forum i nie tylko, ale nie znalazłem odpowiedniego.

GIMP + GAP

GAP? To jakiś skrót? Mogłbyś napisać pełną nazwę prog.? :slight_smile:

pełna nazwa GAP:

GIMP Animation Package (GAP)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +GAP+2.2.0

A coś oprócz prog. Gimp? :frowning: Najlepiej, aby animacja była płynna i dynamiczna, z wieloma efektami? ![-o<

Gimp najlepszy bo darmowy, są narzędzia ale płatne

A czy możesz wykorzystać gotówkę przy tym? Flash/Photoshop + ImageReady.

oczywiście, że mogę! A czy w GAP’ie jest np. taka możliwość : płynnego przesunięcia postaci lecącego po mieście, w tym budynki bardzo płynnie i ładnie się przesuwają. Ciężko wytłumaczyć :expressionless: . Chodzi mi o to, że ten sposób bardzo ciężko ‘wyklatkować’ więc szukam programu który by to zrobił automatycznie paroma clicknięciami :stuck_out_tongue:

A może Synfig Animation Studio, http://www.synfig.org , co prawda jest głównie dla Linux’a, ale posiada wersję Windowsową. Przed instalacją na Windowsie należy obejrzeć video-tutorial http://pl.youtube.com/watch?v=mrDqiRI7fwk.

Synfig? Czy korzystałeś już z tego programu? Czy jest przeznaczony dla osób młodszych? Bo widziałem, że grafiki wykonane na tym programie są takie “bajkowate” =P~

Nie korzystałem bo nie zajmuję się grafiką. Jak patrzę po screenach i video-tutorialach to wygląda na pełnoprawny program do animacji jak np. Adobe Flash. To oznacza że możesz w nim zrobić jakąś “bajkowatą” grafikę, ale możesz też normalną.

ja proponuję program “Pivot” jest bardzo prosty w obsłudze. Jeśli chcesz zrobie ci filmik DOKLADNy filmik krok po kroku jak zrobić animację w Pivot to jest naprawdę bardzo proste, tylko daj znać na PW… Czekam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Korzystałem z Pivota dość długi czas, i myślę, że program ten jest przeznaczony bardziej na “STICKMANOWE” :lol: animacje, a ja chciałbym rysować grafiki takie jak w Anime. Raczej nie można tego zrobić w Pivocie, hmm? #-o

plilla , tutaj będziesz musiał pobawić się opcją Move Path (Ścieżka ruchu) w Gimpie (Video->Move Path).

Dzięki za pomoc! Wybór był ciężki, ale postawiłem na Gimp + GAP. Ale zobaczymy… jeszcze raz dzięki =D> :smiley: