Tworzenie avatarów

Hej, 2 dni temu zacząłem strasznie się nudzić i naszła mnie jedna myśl - grafika. Szybko pobieram GIMPa i zabieram się do pracy, jednak po 5 minutach zorientowałem się, że jest to dużo trudniejsze niż myślałem. Na sam początek wymyśliłem sobie avatary dla mnie jak i kolegów - zrobiłem jak na razie tylko dwa, bo nie miałem czasu, jak na razie nie jest to coś w stylu profesjonalnych avatarów tylko bawienie się różnymi gradientami i cieniami - efekt wypukłych i wklęsłych powierzchni. Nie używałem również zbyt dużej ilości kolorów od czarnego przez szary i jego odcienie do białego. To są wcześniej wymienione avatary:

avatar nr 1

JzU9SoU.jpg

avatar nr 2

veajM85.jpg

Proszę Was o ocenę ich, bo jak wiadomo koledzy będą mówić, że fajne itp. jednak oczekuję opini osób, które w tym siedzą. Nie obrażę się jak powiecie, że są beznadziejne, słabe i tak dalej… Po prostu czekam na Waszą szczerą opinię.

Aha, jeszcze jedno. Jeżeli znacie strony z fajnymi, dobrze opisanymi poradnikami właśnie do GIMPa to podeślijcie je tutaj, jednak wolałbym, aby ktoś wtajemniczony w to napisał do mnie na PW i pouczyłby mnie czy to poprzez TS3, Skype, GG czy iw inny sposób samych podstaw. Wiem, że na tym forum są osoby, które na tym zarabiają i nie chcą uczyć nowych, bo będzie się ciężej im zarabiać - ja nie mam takiej chęci, robię to bo mi się podoba i tylko dla siebie czy kumpli.

Cześć. Tu proszę  http://www.gimpuj.info/ .W czasopiśmie PC Format 1/2014 jest pełny kurs gimpa , na dołonczonej płycie.No niźle jak na osobę która do tego się zabiera -gratulacje.pozdrawiam

Popatrzyłem na kilka poradników, jednak koledzy chcieli avatary, więc zrobiłem ponownie, tym razem myślę, że efekt jest lepszy przy avatarze drugim.

R7ot7uI.png

PL0M4pd.png

Czy pierwszy avatar też wydaje się Wam taki pusty, bo chciałbym coś jeszcze tam wcisnąć? :slight_smile:

Avatary są bardzo dobre jak na początkującego :slight_smile:

 

Dzięki za link, czasem z poradników korzystam, a PC Format nie kupiłem, bo na komputer zbieram :slight_smile:

 

 

Dzięki wielkie, tutaj coś robiłem do konkursu, powiedz czy mi wyszło. Jak tak dokładnie to śledzę to po przeskoczeniu tekstu tak jakby przeskakiwało, bo dopiero na samym końcu zauważyłem, że zbyt lekką maskę dodałem :frowning:

mwblxki.gif