Tworzenie bazy danych

Witam,

szukam programu, najlepiej prostego, który będzie tworzył bazy danych w których można dodać opis i zdjęcia przedmiotów

Pozdrawiam i dziękuję

Przydałoby się nieco więcej informacji. Będziesz o nią opierał stronę internetową, klasyczny program, czy tworzysz bazę ‘tak dla własnego użytku’?

Nie to, żebym był wścibski, ale w dzisiejszych czasach mamy sporo różnych standardów i nie wszystkie nadają się do konkretnego zastosowania. Komu innemu potrzebna tabelka w Excelu, komu innemu baza z Accesa, komu innemu relacyjna, komu innemu noSQL itd.

… i dlatego, czasami takie fora nie mają sensu. Rozumiem pytania, zadane po ludzku, np.: "Poszukuję programu do katalogowania mojej kolekcji puszek po piwie, gdzie będę umieszczał zdjęcie danej puszki i opis miejsce jej wypicia. Jak byście rozwiązali tego typu problem? etc. " no to już by można, uruchomić wyobraźnie, ja bym pewnie optował za prostym skryptem php, bo bym się zarazem chwalił puszkami w necie. Ech … może i nie jestem wyjadaczem tego forum, ale mam nadzieję, że choć jedna osoba czuje się podobnie jak ja sfrustrowana tego typu pytaniami.

Dokładnie chodzi o program, który będzie wykorzystywany tylko dla moich potrzeb. Chcę do niego wrzucać zdjęcie części samochodowej oraz opis.

Właściwie to wszystko później będę tylko kopiował ten opis oraz zdjęcie na do sklepu internetowego.

Na początek Programy handlowe i magazynowe http://www.dobreprogramy.pl/Programy-ha … ws,15.html , a jak chcesz coś bardziej pod siebie, to spróbuj OpenOffice.org Base (darmowy soft).