Tworzenie bloga gdzie, za ile, i jaką domenę polecacie?

Witam w przyszłości  zamierzam stworzyć blog na płatnym serwerze na który będę dodawał zdjęcia z wypraw itd. Oczywiście jeśli by był popularny chciałbym dorabiać sobie. Na jakiej zasadzie byłyby przychodu z takiego blogu? Na jakiej domenie najlepiej wykupić serwer? I jaki blog wybrać chodzi mi o te wszystkie wordpressy itd. Mam trochę wprawy w tworzeniu stron w HTML.

Cześć.

 

Sposobów zmonetyzowania takiego bloga jest naprawdę sporo, opiszę wybrane:

a) Adsense - ktoś klika w dodaną przez Ciebie reklamę, a Ty dostajesz pieniądze. Uniwersalne rozwiązanie, nie tylko na bloga o wyprawach.

b) Programy partnerskie - np. Novem. Wśród ofert podanych przez program partnerski szukasz tych, które tematycznie nawiązują do Twojego bloga, na przykład - tworzysz bloga o wyprawach, więc możesz dodawać oferty biur podróży, sklepów z asortymentem związanym z tematyką Twojego bloga. Najpopularniejszy sposób rozliczenia to prowizja za sprzedaż.

c) Artykuły sponsorowane - jeśli blog byłby popularny, to osoby zainteresowane taką formą reklamy same się zgłoszą.

d) Sprzedaż powierzchni reklamowej - j/w, ewentualnie możesz zainteresować się takimi programami jak Adtaily.

 

Co do hostingu - polecam linuxpl. Najtańsze domeny .PL - AZ.pl, mniej niż 10 zł (oczywiście w detalu).

 

Jaki blog wybrać? Możesz zacząć od darmowych platform - Blogger, Wordpress.com LUB użyć Wordpressa na swoim hostingu. Darmowe platformy są fajne ale nie wiadomo, czy nie będziesz miał potem problemu z eksportem napisanych wpisów, dlatego też polecam zainstalować skrypt Wordpress bezpośrednio u siebie.

Polecam WprdPress. Poczytaj o nim m.in. na Foxen.pl