Tworzenie bootowalnego pendrive w Moblin - jak?

Witam. Od kilku dni staram się rozwiązać problem który sam sworzyłem na swoim małym Acer Aspire One.

Oszczędzając Wam żałosnej historii o tym, jak spadłem z testowanego windows 7 do Moblina przejdę do sedna. Chciałbym zainstalować na nowo system windows xp - problem jednak jest taki, że w tym (jak w każdym innym) netbooku nie ma ani napędu dvd ani stacji dyskietek co dyskwalifikuje 95% sposobów na uruchomienie windowsa z płyty. Chciałem za tem zainstalować system z bootowalnego pendrive jednak w internecie znaleźć można jedynie programy pod windows które mogą mi go przerobić na bootowalny. Na szczęscie ostał mi się na którymś z pendrive obraz systemu windows xp - co oczywiście nie rozwiązuje problemu bo pendrive jest niezbootowany.

Na prawdę próbowałem wielu sposobów przez wine po szukanie jakiś komend pod fedore jednak nic nie skutkuje dlatego zwracam się do Was o pomoc. Będę wdzięczny za cokolwiek ![-o<

Rozumiem, że na netbooku masz już Moblina? Z tego, co nawet przeszukałem Google to raczej programu do tworzenia pendrive, z którego zainstalujesz XP nie ma na Linuksa. Pozostaje Ci albo dorwać zewnętrzny napęd CD/DVD albo zrobić to u kogoś na kompie ale przyszło mi do głowy jeszcze jedno, skoro

To możesz spróbować zainstalować na maszynie wirtualnej na VirtualBox z tego obrazu Windows XP i na tym Windowsie zainstalować program do tworzenia pendrive, z którego potem sobie zainstalujesz Windows XP na netbooku, to jedyna rzecz na razie, która mi przychodzi do głowy. Inaczej raczej nic nie zrobisz, ja przynajmniej nie znam programów tego typu na Linuksa i raczej takich nie ma :slight_smile:

Pozdrawiam!

;( wine nie łyka virtualboxa. Muszę kogoś na tym mrozie znaleźć żeby mi zrobił tego pendrive bo nie ma innego wyjścia.

A po co Wine? VBox chodzi natywnie.