Tworzenie botowalnej płyty z systemem windows 7 OEM

Witam,

chcę dokonać formatu mojego systemu Windows 7 na laptopie (notebook) jednak nie została do niego dołączona płyta z oprogramowaniem systemowym. Czy jest możliwość utworzenia takiej botowalnej płyty z ukrytej partycji na komputerze lub ściągnięcia systemu z internetu i nagranie go na płytę?

Szukałem w google ale za każdym razem znajdowałem wiele różnych sposobów, i nie dokładnie opisanych dlatego proszę o pomoc i napisanie skąd najlepiej ściągnąć system i jak nagrać go na płytę tak by można było zrobić foramt systemu.

Nie jestem specem od komputerów więc jeżeli coś źle napisałem to porszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam,

KROPPIK

Dwa tematy wyżej masz:

http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Cześć

Masz na dysku partycję recovery? Jeżeli tak to możesz z niej przywrócić system do ustawień fabrycznych.

Ewentualnie pożycz nośnik z systemem, w takiej wersji na jaką posiadasz licencję i zainstaluj z wykorzystaniem klucza spod laptopa.

Przed tym przygotuj sobie wszystkie niezbędne sterowniki etc.

Mam partycje recovery i płyty recowery ale jedna z nich uległa zniszczeniu, mój system to Win 7 Home Premium. Nie mam możliwości pożyczenia nośnika dlatego zadałem pytanie jak zrobić taką płytę.

Dodane 18.01.2013 (Pt) 14:52

Nie mam możliwości przywracania systemu, nie wiem czemu. Podejrzewam że to jakiś błąd, jest to jeden z powodów dla których robię format komputera.

W takim razie przywróć system z partycji recovery. Dla początkujących to najlepsze wyjście. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz w instrukcji obsługi. Ewentualnie podaj producenta i model notebooka - poszukamy! Pamiętaj jednak o skopiowaniu ważnych danych (zdjęcia, dokumenty) bo możesz je utracić!

Być może po przywróceniu systemu z recovery będziesz miał znowu możliwość wypalenia płyt recovery.

:roll:

Posiadam Samsunga R580 JT01PL, na stronie producenta przeczytałem, że nie ma możliwości uzyskania płyty z oprogramowaniem. A co do przywracania sytemu to nawet po utworzeniu punktu przywracania nie ma możliwości jego wykonania.

Cześć

Wyżej napisałeś

oraz

Jeżeli nie masz możliwości przywrócić systemu do stanu fabrycznego z płyt recovery spróbuj zrobić to z użyciem partycji recovery.

Jak mam to zrobić?

Możesz ponownie nagrać płyty recovery (wszystko zależy od stanu part.recovery) przy pomocy linuksowej płyty Parted Magic. Ja tak zrobiłem, bo nie byłem pewny nagrania za pomocą narz.systemowego, no ale udało mi się przywrócić system do stanu fabrycznego bezpośrednio z partycji recovery.

Cześć

Przywrócić system z partycji recovery? Jeżeli tak polecam zajrzeć do instrukcji, zapewne jest tam opisane krok po kroku jak to zrobić.

Pamiętaj aby zrobić backup ważnych danych na płytę, pendrive bądź zewnętrzny dysk.

Nie wiem czy procedura na poniższym filmiku znajdzie zastosowanie w twoim przypadku:

Jeżeli chodzi o instrukcje to nie ma tam zawartych info. na ten temat a co do filmu to przywracanie z Samsung Recovery Solution ogranicza się do skasowania danych i ponownej instalacji systemu ale nie do stanu fabrycznego lecz do momentu w którym była wykonana kopia systemu na partycji recovery. Dlatego właśnie byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi link z systemem oem a następnie powiedział mi jak nagrać go na płytę.

Nieprawda. Filmik z powyższego linku w 1:00 wyświetla okno, w którym można wybrać w jaki sposób przywrócić system: czy do stanu fabrycznego czy też do momentu w którym wykonano BackUp. Na samym początku jest zresztą informacja, że jeśli nie wykonano kopii systemu to możliwe jest tylko przywrócenie do stanu początkowego. W instrukcji obsługi (do pobrania na stronie producenta) od strony 98 wszystko jest dokładnie opisane.

:roll:

U mnie w miejscu gdzie na filmie znajdują się podane partycje recovery nie wyświetla się nic, natomiast gdy kliknę przycisk z lewego dolnego rogu wyświetlają mi się partycje z których mogę przywracać system i jest wśród nich Computer Intal Status. Ale jest to tylko informacja, że takie coś istnieje.

Szczerze mówiąc nic nie rozumiem z tego co napisałeś… Partycja recovery jest tylko jedna. Na filmie w 1:00 wyświetlane są dostępne punkty przywrócenia systemu. Jeśli masz problem z użyciem recovery to albo źle obsługujesz aplikację Samsung Recovery Solution albo partycja recovery jest w jakiś sposób uszkodzona. Działa Ci chociaż opcja utworzenia płytki ze sterownikami do notebooka? Może Ci to ułatwić reinstalacje systemu z czystej płytki OEMowej. Inaczej będziesz musiał pobrać sterowniki ze strony producenta.

:roll:

Jeżeli chodzi o sterowniki to wszystko działa jak należy( da się zgrać), co do sytemu to po wybraniu opcji przywracanie całkowite tabela przedstawiona w 1:00 jest pusta.

Cześć

Na pewno na dysku masz sprawną partycję recovery? Zajrzałeś do instrukcji jak wygląda proces przywracania systemu do stanu fabrycznego?

Dodane 20.01.2013 (N) 15:43

Cześć!

Proces wygląda tak jak w filmiku a skoro nie wyświetla mi się ta partycja to podejrzewam że jest uszkodzona, choć program Easeus Partition Master ja widzi.

Dodane 27.01.2013 (N) 11:42

Ponawiam pytanie. W jaki sposób mam nagrać instalke windows 7 oem?