Tworzenie dodatkowych partycji przez zarządzanie dyskami

Z narzędzi administracyjnych w windowsie zarządzenie dyskami chcę podzielić swoją partycje

mam obecnie partycje c na której jest 421gb wolnych z 451

chciałbym żeby partycja c miała 90gb, kolejna 200gb (filmy/gry), 3cia 80 (zdjęcia/muzyka) i 4ta resztę czyli około 80 (jakieś kopie zapasowe ważniejszych plików)…

czy to raczej za dużo partycji? chciałbym mieć trochę posortowane dane… ale nie wiem czy to nie spowolni bardziej mojego laptopa…

Mając wcześniej tylko partycje C… była tam całkowita masakra…

gdy zmniejszam wolumin C… “wprowadź ilość miejsca do zmniejszenia (mb)” maksymalna wartość jaka mogę ustawić to 199763mb… czyli jakieś 195gb~… (dlaczego tylko tyle?) skoro mam więcej miejsca na dysku… dużo więcej

Używając easeus partition master i ustawiając wszystko jak należy zatwierdzając zmiany tuz przed menu do logowania (po restarcie)… wyskakuje okienko ze partycje nie mogły zostać utworzone i ze “this action has been aborted”…

Jakieś pomysły?

http://iv.pl/viewer.php?file=77991499702936874642.png

Z góry dzięki za pomoc

barowuni , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

2013-08-20 14:44

Doprecyzowałem jeszcze trochę ten tytuł. Z tego powodu pozwoliłem sobie usunąć Twojego posta o dokonaniu zmiany tytułu.

Systemowy mechanizm zmniejszania partycji (woluminu) działa poprawnie - co do proponowanych wartości - tylko po uprzednim zdefragmentowaniu tejże partycji i jej zoptymalizowaniu.

Można to zrobić m.in. programem Defraggler, uruchamiając w nim dokładną (a nie szybką!) defragmentację głównym przyciskiem. Przed tym jednak należy z menu programu wybrać Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > zaznaczyć Raz i zrestartować komputer. Potem defragmentacja dokładna.

Po całej operacji warto pamiętać o włączeniu harmonogramu systemowej defragmentacji. W Windowsie 7 działa bardzo dobrze.

Zrobiłem tak jak napisałeś… i teraz maksymalna wartość jaką mogę ustawić to 228789mb czyli jakieś ~220gb… :S

jakieś inne pomysły?

Hej,

Dokonanie wspomnianych zmian przez GParted.

Pozdrawiam,

Dimatheus