Tworzenie efektów dzwiękowych, synteza mowy

Witam

poszukuje programu w którym było by możliwe stworzenie takiego efektu: (10)ja(9)ja(8)ja(7)py(6)py(5)cz

Chodzi mi o to żeby kolejne sylaby były coraz ciszej, taki efekt echo, czy cichsze powtórzenia… Wiem że można by zrobić to w Ivonie(odczytanie niku) ale jak osiągnąć taki efekt? może da sie to w jednym programie zrobić?

Możesz to zrobić w Adobe Audition (dawny Coole Edit 2 Pro), wersja trial działa 21 dni, Podejrzewam, że podobny efekt uzyskałbyś w darmowym Audacity ale nie miałem okazji tego sprawdzać jeszcze a nie mam akurat pod ręką.

W Adobe Audition (Cool Edit) ten efekt nazywa się Echo - Canyon , aby uzyskać ten efekt to przede wszystkim musisz mieć wolny i wyciszony obszar za wokalem (domyślam się, że chodzi o wokal), jeśli nie masz to wciśnij nagrywanie i nagraj ok. 2 -4 sekund. Zaznacz ten fragment i wycisz całkowicie, aby pozbyć się szumów w ten sposób wybierz w menu Efects > Silence. Teraz możesz już wykonać efekt, zaznacz w tym celu ten fragment wokalu wraz z tym wyciszonym obszarem i wybierz z menu Efects > Echo i szukaj w gotowych ustawieniach efektu Canyon , możesz go sobie również lekko zmodyfikować wedle uznania. W Audacity zapewne zrobisz to w analogiczny sposób a efekt zapewne będzie nazywał się podobnie :slight_smile:

Pozdrawiam!

W Audacity Efekty->Echo i kombinujesz z przesunięciem itd.