Tworzenie formularza, upload zdjęć - blog

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość stworzenia na blogu prostego formularza w którym użytkownicy mogą wprowadzić swoje dane, tekst oraz wybrać zdjęcia ze swojego komputera, które zostaną przesłane na mój adres e-mail. Jeśli istnieje taka możliwość to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Pomogę Ci, ale nie teraz[godzina]. Zdjęcie także ujdzie, lecz nie w formie załącznika(nie potrafię).

Może podasz kod HTML Twojego formularza ? Bo bez HTML nie da się :slight_smile:

Coś takiego.

Z tym kodem html nie wiem, ponieważ jest to taki prosty formularz dodany jako gadżet z google. Bloga mam na bloggerze. A co do tego formularza to ten co posłałeś byłby dla mnie idealny, gdyby była tam jeszcze opcja dodawania zdjęć, które byłby później wysłane na mój adres email.

Daj link

http://twojstart.blogspot.com/

Z dodwaniem pliku :slight_smile:

Dodane 16.09.2013 (Pn) 15:04

Nazwa






E-mail
*






Wiadomość
*

[/code]

To kod formularza z Twojej strony :slight_smile:

Cudownie o to mi chodziło :slight_smile: Jednak mam jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób mogę go dodać na stronę ?

Jest może opcja “Edycji HTML” ? Jeżeli tak, to tam. Jeżeli nie to nie wiem, bo z Blogger nie korzystam :slight_smile:

Tak, jest taka opcja.

Ale to nie będzie działało. Chyba że, Google nie dodało do Bloggera jakichś tam algorytmów, które sprawdzały by jakie formularz ma pola i kod PHP sam się wygeneruje.

Czyli niestety nie da się tego zrobić ?

Dodane 16.09.2013 (Pn) 15:17

Dodało się, jednak nie działa ;/

Nie ma prawa działać bez obsługi po stronie serwera (bloger nie ma obsługi php). Jeśli nie poślesz tego forma na jakiś serwer to se możesz co najwyżej popatrzeć na ten formularz :stuck_out_tongue:

No nie da się … ;( Trzeba czekać aż dodadzą możliwość dodawania gadżetu HTML/JS/PHP. Na razie jest tylko HTLM/JS.

Szkoda. Dzięki za poświęcony czas :slight_smile:

Oczywiście, że się da. I z załącznikiem to nie problem. Wystarczy obsługę formularza zrobić na innym serwerze.

No, ale rozumiem, że jest to płatne ?

Zobacz sobie na kod HTML tego formularza. Na początku masz linijkę kodu.

Wystarczy kod PHP(język do obsłużenia formularza) wrzucić na hosting CBA lub UGU i do tej linijki kodu w HTML

w action dodać link do pliku PHP :wink: Np tworzysz stronkę na cba, np rikol1993.cba.pl i ścieżka będzie wyglądała tak: http://www.rikol1993.cba.pl/ plik.php :slight_smile: Mam nadzieje, że rozumiesz :slight_smile: // Płatne może być, ale nie musi :wink:

Zrobiłem tak jak mówisz. Wrzuciłem ten kod na serwer ftp

Formularz dla rikol1993
[/code]

Następnie ten sam kod dodałem do bloga. Nie wyrzuca mi błędu, jednak po kliknięciu przycisku “przeslij” nic się nie dzieje. Wiadomość się nie wysyła.

No, nie zrozumiałaś :wink: Ten kod HTML wrzuciłaś na bloga - dobrze, na hosting musisz wrzucić kod php :slight_smile:

<?php("ADRESAT", "Twoje Imię i Nazwisko ");

Wiadomość się wysyła, działa. Jednak co do zdjęcia to wysyła się tylko jego nazwa ;/