Tworzenie Forum ineteretowego

Cześć jestem widar i chciałbym założyć forum internetowe na bazie tego tutaj : https://invisionpower.com/features/apps tylko pytanie teraz czy jak ja zapłace te 30 dolarów to dostanego gotowe forum czy tylko aplikacje tak jak phpbb do zainstalowania na stronie www przez hosting ? . Odrazu zaznaczam że przepraszam za wszelkie głupoty jakie tu napisałem ale jestem w tym kompletnie nowy ale bardzo chce stworzyć to forum i sie nie poddam :v 

To o co pytasz to 30$ na miesiąc i jest to wraz z hostingiem czyli prawdopodobnie dostaniesz gotowe forum. Aby była to aplikacja jak phpBB koszt to od 75$.

Moim zdaniem w wersji Cloud IPB totalnie się nie sprawdza przez śmieszne graniczenia, przez co wychodzi strasznie drogo.

dzięki za info ale zdecyduje sie raczej na opcje za 30/45 dolarów bo ma to być tylko forum dla serwerowni cs:go więc myśle że takie forum będzie schludne i nie bede sie musiał za bardzo z nim babrać a i jeszcze mam dwa pytania czy bede mógł w takim forum zmienić tło logo itp. ? i na co zużywana jest pamięć tego fourum? 

Jak masz własną serwerownie postaw sobie forum na phpbb3, skrypt masz za darmo a serwery już masz - koszt 0 pomijając serwery które i tak chodzić będą ;P

Ale wiesz że te 30$ musisz zapłacić co miesiąc bo inaczej forum będzie off?

 

Miejsce jest to przestrzeń na dysku czyli pod wszystkie dane forum, zdjęcia, szablony, pluginy, avatary, posty, wiadomości prywatne itd.

 

Raczej tak, doczytaj w opisie usługi.

@drobok nie mam własnych serwerów ja je tylkow wypożyczam od hoostingów :confused:

 

@Fizyda Tak mam świadomość tego że będe musiał płacić te 30$ co miesiąc mam mniej więcej przygotowany kosztorys :v

W takim razie jak zapłacisz za 3 miesiące z góry to postawię Ci forum na własnym serwerze, dam Ci 1 GB na dane (na początek) i nie będziesz miał limitów takich jak na ipb cloud. No chyba że potrzebujesz wszystkich aplikacji ip, a nie samego forum.

Można coś pomyśleć można sie z tobą jakoś skontaktować prywatnie ? 

Można napisać na pw na forum, mogę podać maila lub skype. Na początek napisz dokładnie czego oczekujesz po tych 30$/mc.

przede wszystkim schludnego i zachęcającego wyglądu dużej pamięci i dużych możliwości ,sterowania’’’ forum czyli abym mógł z łatwościa blokować zarządzać forum usuwać zamykać tematy itp. i żeby można było z czasem aktualizować to forum czyli np. z czasem połączyć strone z source bans czy gametrackerem ale jeśli cena ma wynosić 30 $/mc nie za bardzo mam możliwość zapłacenia z góry za 3 miesiące

kup sobie hosting na ovh i użyj skryptu phpbb będzie taniej :stuck_out_tongue:

No to powiem Ci tak na ipb clound na 90% nie zainstalujesz sourcebana. A resztę co opisałeś będziesz miał nawet na koncie hostingowym za 9zł miesięcznie.

Czyli wystarczy że wynajme hoosting jakiejś strony np. przez ovh i będe z poziomu panelu mógł na niej zainstalować  gotowy już skrypt phpBB czy z tym skryptem będe musiał coś robić czy jak to wygląda ? (jeszcze raz przepraszam za swoją nie wiedze ale w świecie stron www jestem totalnie zieelony)

Samą instalację możesz sobie wyklikać, co do modyfikacji / rozszerzeń trzeba skorzystać z ftp

Ok myśłe że z ftp sobie poradze jak nie własnymi siłami to myśle że temat ten jest dużo bardziej wyczerpany w internecie. Jak narazie bardzo dziękuje za pomoc :>