Tworzenie gifa w CORELU

Witam. Mam nietypowe zadanie :wink: Musze zrobic animowanego gifa za pomoca corela (draw i photopaint). Problem polega na tym ze musi on byc zrobiony w corelu :frowning: Mogłbym prosic o jakąs instrukcje jak to zrobic? Z góry dzieki za jakąkolwiem pomoc.

  • po pierwsze - dlaczego musi być w Corelu? Przecież nie da się sprawdzić, w jakim programie był zrobiony GIF

  • od Twojej pomysłowości i umiejętności zależy, jakiego rodzaju to ma być GIF. obrazki możesz dowolnie tworzyć w Draw (wektorowo) i w Photo-Paint (rastrowo), natomiast pojedyńcze klatki do kupy poskładasz w Photo-Paint - opcja “utwórz film” i potem eksport do formatu GIF

Jeśli masz zainstalowany pakiet Corela, to nawet całkiem dużo piszą tam w pomocy (F1)

no własnie musi byc to w corelu… w mojej pracy musze oddac pliki poszczegolnych klatek, animowany plik .gif oraz plik w formacie .cpt i teraz nie wiem jak z gifa zrobic .cpt bo ani zapisz jako ani eksportuj nie moge, jest tylko opcja AVI i GIF :-/

a odpowiadajac na Twoje pytanie

dlatego własnie ze musze zamiescic takze plik .cpt

A wiec jak zrobic z gifa .cpt ?

Jeśli ktoś Ci kazał zapisać gifa jako CPT, to sam się nie orientuje w Corel Photo-Paint.

Można otworzyć w Photo-Paint plik *.gif, ale taką animację można w nim zapisać tylko jako *.gif, *.avi lub *.mov.

Do formatu *.cpt możesz zapisać jedynie pojedyńcze klatki animacji, czyli kopiować każdą klatkę po kolei, potem menu “plik” i “nowy ze schowka” i “zapisz jako”.