Tworzenie i udostępnianie plików w sieci przez komputer PC

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i chciałbym się dowiedzieć parę istotnych rzeczy a mianowicie. Chciałbym zbudować sieć komputerową wifi w domu. Posiadam 4 komputery gdzie na 2 jest Xp Home oraz Windows Vista i 7 home. Chciałbym przekształcić jeden komputer jako takowy serwer na któeym bym udostępniał pliki jak i dwie drukarki chciałbym się dowiedzieć czy jest to wszystko do realizacji. Dodam że posiadam dwa rutery podłączone do siebie w tym jeden z print serwerem lecz on nie obsługuje moich drukarek. Proszę o porady. Pozdrawiam.

Oczywiście, że tak. Wystarczy kupić router bezprzewodowy i 4 karty sieciowe również bezprzewodowe. Odpowiednie skonfigurowanie jak i udostępnienie zasobów, drukarek jest dziecinnie proste. W jakiej odległości znajdują się od siebie komputery?

Tak są już podłączone bezprzewodowo. Chciałbym aby ten jeden komputer w tym wypadku stacjonarny był podłączony kablem do rutera i działał jako serwer. Czy wszystko może pracować na Windowsie Xp czy jakimś innym. Jeśli chodzi o to to na dole jest jeden laptop a u góry 2 stacjonarne i też laptop. W tym jeden do mojej pracy. Zasięg jaki mi obejmuje to do 70 metrów na zewnątrz potem zanika jeśli chodzi o kanał jaki idzie to jest najprawdopodobniej 8 a 12 nie pamiętam.

martewicz12 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Już poprawiłem post. Więc ponawiam pytanie.

Więc tak serwer można uruchomić na dowolnym komputerze z dowolnym Windowsem . Z udostępnieniem drukarek nie powinno być żadnego problemu , po prostu instalujesz sterowniki do drukarki i włączasz udostępnianie (działa to w przypadku drukarek USB na 100% w przypadku LPT nie mam pojęcia) . Ale komputer będzie musiał cały czas pracować , więc mam pytanie czy on ma także udostępniać połączenie z internetem ?

Dodatkowe usługi takie jak udostępnianie folderów itp. bardzo prosto skonfigurować

Tak. Chciał był żeby tylko udostępniał pliki jak i drukarki. Dzieleniem łącza zajmą się rutery. Rozumiem będę szukał jak skonfigurować sprzęt i itp, itd.