Tworzenie kolarzu z klatek filmowych


(Oswald94) #1

Otóż chciałbym rozbić pewien film na klatki. Niby nic nietypowego lecz chciałbym przy okazji te klatki zapisać jako obrazki jeżeli to konieczne a następnie wyszukać podobieństwo pewnego obrazka z innym. Pewnie nie rozumiecie po co miałbym coś takiego robić. Otóż chce zrobić pewien "kolarz" w mniej więcej takim stylu: http://guncarryinglibrarian.files.wordp ... a_lisa.jpg

Chyba, że macie jakiś inny sposób na to bo koniecznie mi zależy by to było zrobione ze scen filmowych.

Pozdrawiam.

@edit

Przepraszam #-o


(Agatonster) #2

Oswaldd ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(grandpajanek) #3

Nie bardzo rozumiem o co pytasz.Czy jak rozbić film na klatki,czy jak zapisać poszczególne klatki jako bitmatowe obrazki czy też jak zrobić z nich kolaż.Na wszelki wypadek daję Ci namiar na bezpłatny collage/mosaic maker:

http://www.andreaplanet.com/andreamosaic/


(Oswald94) #4

W sumie to o oba. Dziękuję bardzo za program, niewątpliwie się przyda.

Ma ktoś w takim razie wiedzę w jaki sposób z filmowych klatek zrobić zwykle obrazki bym mógł je do owego programu dołączyć i popróbować coś z tego zrobić? Oczywiście pewnie to ogromne dużo miejsca by zajęło ale np co 10 klatkę wydobyć z filmu by się dało pojemnościowo “ścierpieć”.


(grandpajanek) #5

Możesz zapisać w Movie Maker.Wejdź w Home,zaznacz klatkę i wciśnij Snapshot.


(Oswald94) #6

Chyba tak będę musiał zrobić, choć trochę będzie zabawy by kilkaset takich zrobić, no ale sam wątpię czy jest oprogramowanie, które by coś takiego masowego umożliwiało.

@edit

Ten Mosaic jednak świetny jest, ma wbudowane konwertowanie z plików avi zdjęć do tworzenia ich. Dziękuje za polecenie mi tego programu, jestem Twym dłużnikiem.


(grandpajanek) #7

Na zdrowie.Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia,że taka opcja istnieje.Ostatni raz używałem ten program kilka lat temu i wtedy jej nie było. :smiley: