Tworzenie kolarzu z klatek filmowych

Otóż chciałbym rozbić pewien film na klatki. Niby nic nietypowego lecz chciałbym przy okazji te klatki zapisać jako obrazki jeżeli to konieczne a następnie wyszukać podobieństwo pewnego obrazka z innym. Pewnie nie rozumiecie po co miałbym coś takiego robić. Otóż chce zrobić pewien “kolarz” w mniej więcej takim stylu: http://guncarryinglibrarian.files.wordp … a_lisa.jpg

Chyba, że macie jakiś inny sposób na to bo koniecznie mi zależy by to było zrobione ze scen filmowych.

Pozdrawiam.

@edit

Przepraszam #-o

Oswaldd ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nie bardzo rozumiem o co pytasz.Czy jak rozbić film na klatki,czy jak zapisać poszczególne klatki jako bitmatowe obrazki czy też jak zrobić z nich kolaż.Na wszelki wypadek daję Ci namiar na bezpłatny collage/mosaic maker:

http://www.andreaplanet.com/andreamosaic/

W sumie to o oba. Dziękuję bardzo za program, niewątpliwie się przyda.

Ma ktoś w takim razie wiedzę w jaki sposób z filmowych klatek zrobić zwykle obrazki bym mógł je do owego programu dołączyć i popróbować coś z tego zrobić? Oczywiście pewnie to ogromne dużo miejsca by zajęło ale np co 10 klatkę wydobyć z filmu by się dało pojemnościowo “ścierpieć”.

Możesz zapisać w Movie Maker.Wejdź w Home,zaznacz klatkę i wciśnij Snapshot.

Chyba tak będę musiał zrobić, choć trochę będzie zabawy by kilkaset takich zrobić, no ale sam wątpię czy jest oprogramowanie, które by coś takiego masowego umożliwiało.

@edit

Ten Mosaic jednak świetny jest, ma wbudowane konwertowanie z plików avi zdjęć do tworzenia ich. Dziękuje za polecenie mi tego programu, jestem Twym dłużnikiem.

Na zdrowie.Szczerze mówiąc nie miałem pojęcia,że taka opcja istnieje.Ostatni raz używałem ten program kilka lat temu i wtedy jej nie było. :smiley: