Tworzenie kopi zapasowej nie zakończyło się pomyślnie


(Wader003) #1

Tak jak w tytule nie mogę zrobić kopi zapasowej bo wyskakuje powiadomienie o niepomyślnym stworzeniu kopi zapasowej, miejsce na dysku jest więc nie wiem w czym problem.

post-260759-0-55865800-1434996771_thumb.


(Homik1983) #2

Wolne miejsce na dysku to nie wszystko. Upewnij się, że poprawnie skonfigurowana jest ilość przestrzeni na backup. PPM na ‘Mój komputer’ -> Właściwości -> Ochrona systemu -> Wybór dysku -> Konfiguruj.


(Wader003) #3

10% 29 GB 


(arapo) #4

Thunder- sprawdź czy może masz starsze kopie to je usuń i ponów wykonanie kopii. 


(Drzalek) #5

Zobacz, czy nie masz tego samego problemu co ja miałem jakiś czas temu.

 

Poniżej masz linka do tematu z forum jaki założyłem

 

http://forum.dobreprogramy.pl/ustawienia-kopii-win7-64-komunikat-o-ma%C5%82ej-ilo%C5%9Bci-miejsca-na-dysku-t493405/


(Wader003) #6

usunięte mam wszystkie i nic


(Drzalek) #7

Literki są mało ważne. Czy dysk wewnętrzny E to osobny dysk twardy, czy partycja (jeśli partycja to czy jest ona na osobnym dysku twardym)?  Ile miejsca wolnego ma dysk E? Czy system jest “postawiony” na osobnym dysku, czy na jednej z posiadanych przez Ciebie partycji ?

 

 

Napiszę tak w skrócie - jak opisywałem mój problem miałem fizyczne 2 dyski twarde. 1 dysk - 2 partycje (w tym systemowa), 2gi dysk fizyczny (2 patycje). Podczas tworzenia kopii systemu miejsce jakie wskazywałem na kopię to 2 fizyczny dysk (kilka prób - na obje partycje - miałem na nich wystarczającą ilość miejsca, aby kopia systemu tam została stworzona). Tylko windows to takie “ustrojstwo”, które chciało do kopii zrzucić nie tylko patycję systemową z dysku 1, ale i drugą patycję znajdującą się fizycznie na tym dysku (do tej pory nie wiem dlaczego windows chciał stworzyć kopię całego dysku fizycznego na któym znajdował się m.in system - i nie ważne ile miałem tam utworzonych patycji). Być może masz teraz to samo.

 

U mnie teraz nie ma problemu dlatego, że mam osobny dysk fizyczny tylko na system (SSD 120GB) i podczas tworzenia kopii jest brany tylko i wyłącznie ten dysk (wielkość kopii jest zależna tylko od ilości zajętego miejsca na dysku C).

 

Być może masz inny problem, dlatego prosiłbym, abyś ewentualnie po kolejnym nieudanym tworzeniu kopii zrobił screena po tym jak naciśniesz przycisk “Więcej informacji”, który jest widoczny na screenie jaki dołączyłeś do 1 posta.

 

ps. “ja mam podobnie tylko mój komputer wcześniej potrafił zrobić kopie zapasową teraz nie” - dokładnie miałem to samo (robiłem kopię bez żadnego “ale”). Ten sam windows (ta sama płytka) na tej samej konfiguracji. A “szopki” zaczęły się u mnie powiedzmy po 5 instalacji systemu.


(Wader003) #8

E ma 327GB wolnych nic prawi na nim nie ma, mam jeden dysk z partycjami C,D i E . Dotąd robiłem kopie zapasową na tym samy dysku, więc jeśli dobrze rozumiem jęsli nadal chce je wykonywać muszę kupić dysk zewnętrzny>?


(Drzalek) #9

Mogę się mylić, ale wychodzi na to, że windows nie chce zrobić kopii na tym samym fizycznym dysku na którym się znajduje.

 

Tak sobie myślę (na “chłopski rozum”) - dajesz wykonywanie kopii - na partycji E najpierw zaczyna się tworzyć kopia C, po jakiś czasie partycji D i jak to się zakończy to rozpoczyna się zrzut partycji E na którą jest aktualnie wykonywana kopia (i tu myślę, że powstaje błąd, który później widzisz w windowsie) - bo program od kopii zapasowej próbuje również zrobić kopię danych z kopii którą aktualnie wykonujesz.

 

Gdy opisywałem swój problem windows w ustawieniach kopii bezpieczeństwa ukrył obydwie partycje z dysku fizycznego na którym był zainstalowany.

 

Nie chcę, abyś przez moje odpowiedzi narażał się na koszty dlatego, że też mogę się mylić w tym temacie.

Może podobnie jak ja spróbuj wykonać kopię systemu innym programem i poczekaj na odpowiedzi innych osób odwiedzających to forum.


(Wader003) #10

ok tylko program tak po 10 sekundach się wyłącza i pisze że niepomyślne stworzenie kopi zapasowej (pasek stoi w miejscu)


(Drzalek) #11

Jak masz już ten błąd przy tworzeniu kopii, czy jesteś w stanie zobaczyć coś więcej używając przycisku “Więcej informacji” ??? - jest on na screenie jaki pokazałeś rozpoczynając ten temat.


(Wader003) #12

http://zapodaj.net/7d0e4e189a926.jpg.html

http://zapodaj.net/b7ca507df3722.jpg.html

http://zapodaj.net/e3cc21d21ff9b.jpg.html

http://zapodaj.net/076111cbe7a46.jpg.html

http://zapodaj.net/3aff7fcad6b4f.jpg.html

ponowne uruchomienie kopi zapasowej=to samo


(Drzalek) #13

Wg mnie na 99% ze screenów wynika, że windows buntuje się dlatego, że wszystkie 3 partycje jakie posiadasz są na 1 dysku fizycznym z zainstalowanym systemem.

Screeny na któych masz zaznaczone partycje D i E na dole mają komunikat “Ten dysk znajduje się na tym samym dysku fizycznym co dysk systemowy”.

 

Moja rada - jeśli masz większą kartę pamięci lub pendrive (na których ilość miejsca jest większa niż partycja C) spróbuj wykonać kopię systemu na jeden z tych nośników sposobem jaki opisałem w swoim poście  (ja ukryłem tylko 1 partycję, a u Ciebie należałoby ukryć partycje D i E).

 

Co do kupna innego dysku twardego (o czym pisałeś wcześniej)  - jeśli zależy Ci tylko na kopii systemu (a windows chodzi poprawnie) to są programy alternatywne (darmowe) i nie poniesiesz żadnych kosztów.

 

Jaką masz płytę główną ? Chodzi mi o to czy masz wejścia SATA 2 lub SATA 3 ? Jeśli zdecydujesz sie na dodatkowy dysk twardy to …

 

… to polecam dyski SSD (do max 120 GB) tylko na sam system (bez podziału na partycje).

 

Jeśli masz SATA 1 to nie wiem czy kupno SSD będzie Ci się opłacało ze względu na szybkość jaką mają te “starsze” wejścia.

 

Ja tak mam od pewnego czasu  - cały SSD (wejście SATA 3 na płycie głównej) tylko i wyłącznie na system (wiem, ktoś może napisać, że szkoda miejsca, ale zależało mi na wygodzie i szybkości)- windows chodzi troszkę szybciej i nie mam żadnego problemu z wykonywaniem kopii.

Jedyne co musiałbyś zrobić w przypadku tych dysków to przed instalacją systemu zmienić w BIOS-ie ustawienia dla dysków z SATA/IDE na AHCI oraz musiałbyś wypiąć na czas instalacji windowsa pozostałe (u Ciebie 1) dyski twarde. 


(Wader003) #14

Ok dzięki zdecyduje się na program alternatywny bo wszystko działa dobrze, możesz mi podać nazwe jednego?


(Drzalek) #15

Kiedyś używałem

 

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo-Backup-Free,Program,Windows,22322.html

 

  • są różne opinie, ja nie miałem z tym programem żadnego problemu.

 

Ze względu na dobre opinie wziąłbym pod uwagę również i te programy:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Paragon-Backup-Recovery,Program,Windows,15537.html

http://www.dobreprogramy.pl/XXCLONE,Program,Windows,46518.html

 

oraz trochę bardziej skomplikowany, ale mający b dobrą opinię

 

http://www.dobreprogramy.pl/Clonezilla,Program,Windows,49921.html

 

Wybór należy do Ciebie :slight_smile: