Tworzenie kopi zapasowej systemu

Witam
Mam pytanie w jakim czasie jest tworzona kopia zapasowa systemu Windows 7 pytam dlatego, że chciałem stworzyć kopię zapasową systemu na dysk zewnętrzny Seagate Expansion Drive 1tb, ale wskaźnik postępu zatrzymał się na 30% dalej nie poruszał się.Czekałem kilka godzin i żadnych efektów nie było w związku z tym przerwałem kopiowanie i wykasowałem z dysku to co zostało nagrane… Czy to jakiś błąd w systemie, czy to problem z dyskiem zewnętrznym .

Mógł to być problem zarówno z twoim dyskiem, jak i zewnętrznym, ewentualnie coś w systemie zablokowało proces, np. będąc trwale używanym. Czas trwania kopii zależy od rozmiaru systemu i szybkości obu dysków. Spróbuj jeszcze raz, czy efekt będzie taki sam, ale najpierw zresetuj komputer.

Zrób sobie obraz Acronisem.

ok zresetuję go, postaram się od nowa zrobić tą kopię.

Kaloon48 zgodnie z sugestią dokonałem restartu system nie wyłączał się więc wyłączyłem zasilanie i od nowa włączyłem. Pojawił się komunikat obłędach i dokonałem naprawy zgodnie z poleceniami systemu.
Oczywiście tworzenie kopi się ładnie rozpoczęło i doszło do 93% i zaprzestał dalej tworzyć kopię.
Pojawiły się komunikaty.
image
Po wciśnięciu przycisku ,więcej informacji na zakładce", otworzyła się zakładka ,sprawdź kopię zapasową" gdzie podaje kod błędu 0x81000037. Wygląda na to, że z poziomu wind 7 nie da rady stworzyć kopię zapasową.Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu.
Niestety nie mogę dodać kolejne 2 zdjęcia z rzutu zakładek ponieważ komunikat wiadomości podaje, że nie mogę dodawać więcej niż 1 zdjęcie ze względu na nowego użytkownika.
Domker twoją propozycję wykorzystam jak nie da się nic zrobić z tym systemem.

1 polubienie

Ukrycie natrętnego komunikatu z “centrum akcji” i kopia zewnętrznym oprogramowaniem?

A jak chcesz próbować napraw to Microsoft przygotował taki poradnik z “obejściem”:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/973455/windows-backup-or-restore-errors-0x80070001-0x81000037-or-0x80070003

Witam
krystian3w - dzięki za podpowiedzi, próba skorzystania z ‘‘obejścia’’ nie powiodła się ponieważ w systemie nie znalazłem pliku Mounted Volume. Poszukiwałem we wszystkich folderach i plikach systemu jak i Windowsa 7 odpowiedź zawsze taka sama nie znaleziono pliku. Postanowiłem za twoją pierwszą radą zrobić kopie systemu programem zewnętrznym EaeUS Todo Backup Free 11.5 program jest po polsku. Kopie systemu zrobił w 1,35 min. Dziękuję ci za pomoc.
Chcę podziękować również Domkerowi za podpowiedź użycia tego programu, ale po zapoznaniu się z opiniami użytkowników nie zainstalowałem go i użyłem innego wymienionego wyżej. Kopi systemu nie przywracałem jeszcze, ponieważ chcę na innym dysku zewnętrznym stary Saget 8,6GB na którym jest system XP zainstalować Linuxsa.
Pozdrawiam was serdecznie Marek