Tworzenie kopi zapasowych systemu w laptopie

Witam moja kumpela kupiła laptopa no i nie dostała żadnych płyt! !!

Jaki to laptop?? Może ta nagrywara nie obsługuje DVD DL??

Laptop Packard Bell musi obsługiwać inaczej by koleś nie mówił że trzeba tak zrobić

słuchaj “kolesi” a dobrze wyjdziesz!! na dysku może być ukryta partycja z której należy instalować system!

Przy włączaniu lapka jak jest ekranie POST i na dole masz przyciski i zobacz czy tam jest Recovery.

no ja już go zainstalowałem wszystko ładnie tylko nie mogę nagrać tego wszystkiego…

a mam pytanie czy jak już zrobię tą kopie to czy xp będzie można zainstalować ???

jeśli masz recorvery na dysku to po co nagrywać?? jak sie coś walnie to zainstalujesz z tego i tyle

Mi się wydaje, że ten koleś jakieś kity Ci powciskał. Po pierwsze programy instalują sie na HDD, a nie na jakimś chipsecie. Po 2 jak masz ważne rzeczy na dysku to je nagrywasz żeby ich nie stracić. I potem jak masz partycje recovery to uruchamiasz kompa z niej\lub jak nie masz to z płyty Windowsa i formatujesz, instalujesz od nowa Winde i już. Potem jak już to zrobisz to ściągasz stery ze strony producenta lapka i instalujesz.

Mi tego koleś nie mówił tylko mojej koleżance więc nie wiem jak bym w ogóle nie kupował jak żadnych płyt nie ma do niego.

Jak nie masz do tego żadnych płyt to na 99% masz partycje recovery.

a jak jest to co mam zrobić ??

Uruchomić te recovery i postępować wg instrukcji na ekranie.