Tworzenie kopii zapasowej/licencja na Windows 8

Witam, z góry przepraszam za ewentualny duplikat tematu ale po przeszukaniu działu Windows 8 nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, ale zacznę od początku.

Od dwóch godzin jestem posiadaczem laptopa Samsung NP350V5C-S09PL do którego mam 2 pytania:

Co do kopi zapasowej to użyj właśnie programu Recovery. Dział bardzo przyzwoicie. Ja kopie zrobiłem na zewnętrznym dysku. Co do drugiego to też tak mam i niewiem jak to z tym kluczem jest.

Przede wszystkim gratuluję nowego laptopa.

  1. Te opcje powinny być w systemie. Sprawdź w panelu sterowania, zabezpieczenia, kopia zapasowa. Tam powinieneś znaleźć wszystko co Cię interesuje.

  2. W przypadku Win8, Microsoft zrezygnował z naklejek licencyjnych i od teraz klucz jest zapisany w BIOSie. Windows sam sobie go sczytuję.

Myślę że warto zajrzeć do instrukcji, zapewniam że znajdziesz w niej niezbędne informacje.

Dzięki wielkie za tak błyskawiczne odpowiedzi :wink:

Mógłbyś mnie nakierować z której funkcji mam korzystać? Wydaje mi się że jest to “Obraz ustawień fabrycznych” czy coś takiego, ale nie jestem pewien.

Dziękuję bardzo :slight_smile: mam nadzieję że przesiadka na Win8 będzie miłym doznaniem i dzięki za wytłumaczenie o co chodzi z tymi licencjami. Koleś który mi sprzedawał laptopa sam był zdziwiony że na żadnym nie ma naklejki z numerem seryjnym, sam nie wie czym handluje ale to już inna kwestia… Jeszcze raz dzięki za szybkie, proste i konkretne odpowiedzi :stuck_out_tongue: