Tworzenie kopii zapasowej Steam

Cześć, w jednym z komputerów mam jeszcze stary dysk twardy, zamówiłem właśnie SSD i chcę całkowicie zreinstalować system i tutaj pytanie, mam bardzo dużo GB danych gier i nie chcę ich na nowo pobierać. Podpiąłem drugi dysk twardy w celu stworzenia kopii zapasowej na nim i gdy już sformatuję tego twardziela i zainstaluję na SSD system to, czy bedę mógł bez problemu zgrać te gry z tego drugie dysku twardego. Mam stworzoną partycję - ten drugi dysk i obawiam się, że po instalacji świeżo systemu będę musiał go sformatować i z owej kopii będą nici.

Tak.

A nie powstanie jakiś konflikt, gdyż partycja na tym dysku została stworzona na poprzednim systemie, czy wszystko będzie OK?

I chcesz zrobić kopię zapasową gier - proste.
Wejdź na Steam-> Biblioteka-> Prawym klawiszem na grze i wybierz “kopia zapasowa plików gry”.

Steam zapisze Ci obraz gry w wybranej lokalizacji, kopiujesz sobie na dysk i tyle. Po zainstalowaniu Steam ponownie, wgrywasz kopie obrazów poprzez zakładkę Steam-> “Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry”.

W ten sposób unikniesz błędów i braków bibliotek w kwestii zmiany systemu.

No tak, ale ten obecny dysk chcę sformatować a nie chcę pozbywać się tych danych, gdyż jest ich na prawdę dużo. Czyli mam po prostu stworzyć partycję z tego drugiego dysku i wrzucić na niego kopię? Jak będzie nowy system to będzie normalnie ta partycja z kopią widoczna?

Mam dysk, który nazwałem “steam”, przenoszę go między różnymi komputerami. Podpinam, wskazuję katalog w kliencie Steam i śmiga.

W jaki sposób go przenosisz? Przecież, żeby go system “zobaczył” trzeba go wpierw sformatować.

Dysk z danymi
Formatowanie

Wybierz jedno.

Jejku no, nie da się zrobić tak jak chcę. Przed formatem chcę kopię gier wrzucić na inny dysk. Potem z tego drugiego dysku z powrotem wrzucić gry na tego twardziela, już na nowym systemie, gdyż teraz system jest na tym twardzielu.

To masz dwie opcje. Kopia katalogu albo kopia zapasowa (jak pisał @lordjahu).

Swoją drogą, po co formatować? Kasowanie niepotrzebnych plików działa równie skutecznie.

Dysk jest zapchany niepotrzebnymi danymi, wolę format, gdyż będę miał pewność, że wszystko poszło.
Więc tak, robię kopię już na ten dysk. Jak zainstaluję Windowsa na nowym SSD i po formacie tego HDD, to ten drugi HDD będzie normalnie widoczny przez system bez potrzeby przypisywania nowej partycji?

Formatowanie nie niszczy partycji, tylko ją czyści.