Tworzenie książki epub pomocy

Witam potrzebuje pomocy przy tworzeniu ebooka w formacie epub.
Złożyłem w InDesign CS6 książkę, która składa się z jednego łamu w którym jest tekst i po rozdziale znajduje się nowa strona na której wstawiłem ramkę z ilustracją.

Problem polega na tym że jak eksportuje do pliku epub to cała zawartość książki jest pozbawiona jakichkolwiek odstępów między tytułem rozdziałów a tekstem głównym, jak i również między tekstem a ilustracjami.

Brakuje także nałożonych stylów akapitowych i znakowych.
ale w tym przypadku z tego co wyczytałem muszę skonfigurować dla każdego stylu Tagowanie exportu w poszczególnych stylach.

Jak już to zrobiłem to ilustracje są faktycznie oddzielone od tekstu ale nadal nie jest idealnie, gdyż niektóre elementy takie jak np tytuł czy wstęp są razem, brak między nimi zachowanego odstępu.

Zależy mi na tym aby plik epab wyglądał tak samo jak plik pdf, który wygenerowałem wcześniej. Z ustalonymi stylami, odstępami z olinkowaniem które stworzyłem.

Zastanawiam się również nad stworzeniem tego epuba w programie sigl, tylko się zastanawiam jak w tym programie mogę wyśrodkować tekst bądź obiekt względem pionu?

z pomoc z góry dziękuje.

Z tego co mi wiadomo to się nie da. Epub jest formatem specyficznym przemyślanym pod kątem czytników ebooków. Każdy czytnik ma inne wymiary, rozdzielczość i ustawienia, dlatego nie da się przewidzieć początku i końca strony bo na różnych czytnikach na jednej stronie może zmieścić się inna liczba znaków i wyrazów.
Co do odstępów pomiędzy akapitami i nagłówkami - tutaj albo ustala to czytnik, albo powinno się to ustalić w formacie epub - niestety tego nie wiem. Na pewno powinno to być do ogarnięcia. Być może źle złożyłeś książkę w ID stąd taki efekt. Jest też opcja że ID kiepsko wspiera generowanie książki w formacie epub - nie wiem nigdy tego nie robiłem.

Dodatkowo wydawało mi się, że formaty ebooków wymagają całkowicie odrębnego projektu książki właśnie z myślą o mobilnym formacie. To znaczy, jak chcesz mieć 2 wersje książki: drukowaną i elektroniczną, to musisz je osobno zaprojektować w odpowiednim sofcie. PDF to jest format do druku, ale nie jest formatem ebooków, owszem czytniki otwierają pdfy, ale mają z nimi problemy - powolne generowanie stron i szybsze zużywanie baterii.

Reasumując. Z tego co wiem to, aby wydać 2 wersje książki (druk i elektroniczna) to musisz zrobić dwa osobne projekty bo zupełnie inaczej się projektuje książkę pod każdy z tych typów.