Tworzenie Lan miedzy win7 a xp

Witam.

Zainstalowałem sobie niedawno Windows 7 na stacjonarce i totalnie nie wiem jak skonfigurować LAN z laptopem na którym jest XP +SP3. Za czasów kiedy miałem XP wszystko było proste, teraz sprawa się skomplikowała… Na XP w ogóle nie wykrywa mi chyba kabla bo wyświetla mi “Ograniczenie lub brak łączności”… Nie wiem nawet od czego zacząć wiec zwracam się z prośbą o wytłumaczenie mi krok po kroku co i jak zrobić :slight_smile:

z góry dziękuje i pozdrawiam.

PS: mam nadzieje że założyłem temat w odpowiednim dziale.

Jeżeli chcesz sam lan to komunikat jak najbardziej jest dobry.

W windows 7 wchodzimy w Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania

Włącz odnajdywanie siecie - zaznacz

Wyłącz udostetpn… chronione hasłem.

W xp już sobie poradzisz :wink:

Pamiętaj żeby były w tej samej domenie.

Właśnie w tym rzecz że sobie nie poradzę :/. U mnie nadal wyświetla mi “Sieć niezidentyfikowana_brak dostępu do internetu” a na laptopie nadal nie wykrywa nic, jest ikonka w pasku tego komputera z żółtym trójkątem :slight_smile: wchodzę w konfigurację sieci na laptopie to nie wykrywa mi w ogóle kabla, jest tylko sterownik do blue i sieci bezprzewodowej, a sterownik do Ethernet na bank jest zainstalowany, sprawdzałem.

Zacznijmy od początku.

Chcesz mieć internet i na stacjonarce i na laptopie? czy tylko lan?

Jakim kablem w ogóle łączysz komputery? Prosty czy krosowanym?

Pozdrawiam!

No mam internet na win 7 u mnie i chce podłączyć internet poprzez LAN na laptopa siostry na którym jest Win XP, już tak robiłem jak miałem XP.

Hmm nie wiem, jak mam sprawdzić jaki to kabel? zwykły kabel o prędkości 100kbs

roznica-miedzy-kablem-krosowanym-prostym-t203047.html

Prawdopodobnie kabel prosty, komputery powinno się łączyć kablem krosowanym.

Pozdrawiam!

Co Ty mi tu gadasz nie raz łączyłem te 2 kompy i wszystko śmigało jak należy, zarówno internet jak i przenoszenie plików. Teraz kabla raczej nie bd wymieniał bo siedzi w ścianie, więc to raczej nie wchodzi w grę :wink:

Jaką masz kartę sieciową? Nowsze karty powinny mieć możliwość dostosowania się do kabla, prawdopodobnie dlatego (jeśli łączysz kablem prostym) nie ma u Ciebie problemu.

Pozdrawiam!

Karta jest chyba w płycie głównej wbudowana, Karta Fast Ethernet zgodna z VIA Rhine II tak mi wyświetla.

Mógłby w końcu ktoś zacząć tłumaczyć jak konfigurować ?

Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe

Na modemie udostępnij połączenie internetowe czy jakoś tak.

ale to na win 7 czy na XP? Bo coś nie mogę tego zrobić.

zrobiłem ze mogę już konfigurować siec na XP ale to nic nie dało, nadal jest Stan: ograniczona lub brak łączności. Może trzeba najpierw utworzyć sieć na 7 żeby potem móc się podłączyć na XP? tak się to na XP robiło.

Obydwa komputery muszą być w tej samej sieci.

Jeśli internet jest podpięty na komputerze stacjonarnym przez modem to na komputerze stacjonarnym robimy udostępnienie połączenia internetowego.

Jeżeli na laptopie jest internet przez wifi to trzeba zrobić udostępnianie przez mostkowanie . (O ile dobrze pamiętam)

internet mam tu na stacjonarnym na win7, neostrada modem fast 800, chce żeby przez kabel Lan siostra miała internet w sąsiednim pokoju, wiec chyba chodzi o udostepnienie polaczenia sieciowego. Wiec jak udostepnic?

PS: chyba trzeba stworzyć grupę domową, ale własnie w tym problem ze nie mogę jej stworzyć, opcja jest niedostępna nie mogę na to kliknąć

Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe

Tutaj powinieneś mieć połączenie modemowe (modem fast 800) na nim daj prawym -> właściwości -> udostępnianie -> screen

http://img195.imageshack.us/img195/824/beztytuuybf.jpg

okej już wszystko śmiga :slight_smile: Wieeeelkie dzięki za pomoc !!

Teraz siostra powinna mieć normalnie neta.

Sprawdź jeszcze czy nie masz w ustawieniach kart sieciowych włączone automatyczne pobieranie adresu sieciowego.

Po odświeżeniu łącza ikona na temat ograniczenia łączności powinna zniknąć.

Chyba, że używasz programu antywirusowego / firewalla który blokuje ruch sieciowy.