Tworzenie limitów na Internet

Witam.

Chciałbym spytać o możliwość założenia limitu na Internet (limit pobierania danych, tudzież limit prędkości) na jednym z kont użytkownika w Windowsie XP.

Mianowicie chodzi o to, że mój usługodawca Internetu ustala limit pobierania danych 1200mb na dobę, po przekroczeniu tego limitu, prędkość łącza spada do prędkości wręcz modemowej. A z mojego komputera korzysta obecnie kilka osób, a jedna notorycznie nadużywa pobierania danych uniemożliwiając innym swobodne korzystanie z sieci.

Czy istnieje jakiś program, którym mógłbym ograniczyć, np. do 500mb/dobę pobieranie danych na drugim koncie użytkownika (o ograniczonych uprawnieniach) lub ustawić limit prędkości na powiedzmy 50kb/s.

Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział i zrozumiecie o co mi chodzi. Liczę na Wasze rady.

Pozdrawiam.

Zobacz NetLimiter http://www.dobreprogramy.pl/NetLimiter, … 20175.html

Testowałem już ten program, lecz nie do końca o to mi chodzi. Mianowicie każdy może mieć do niego dostęp i samemu zmienić ustawienia. A poza tym chciałbym ograniczać internet tylko jednemu użytkownikowi, a pozostali, żeby nie mieli żadnych niepotrzebnych limitów.

Wydaje mi się, że programy do kontroli rodzicielskiej mogłyby spełniać moje oczekiwania, lecz większość z nich jest płatna niestety.

http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Pro … 15976.html

W tym programie możesz założyć hasło na ustawienia.

Pobrałem i zainstalowałem program Networx, który polecił kolega deFco247. Ustaliłem limit w celu przetestowania programu, lecz po przekroczeniu owego limitu nie widzę żadnej różnicy w działaniu Internetu. Czy pominąłem jakieś ustawienie w programie? Chodzi mi o to, żeby po przekroczeniu ustalonego przeze mnie limitu Internet był blokowany lub spowalniany.

Pozdrawiam.