Tworzenie LiveCD Windows XP SP3

Cześć

Powiem może od początku. Już kilka miesięcy temu zaczął mi sie pokazywąc błąd o tresci “Brak pliku NTLDR”, wszyscy na pewno znacie te błędy. No więc zacząłem odpalac winde z płytą XP w środku i fajnie sobie czytał ten plik z płyty i sie pieknie uruchamiał. Ale ostatnio przestał, płyta nic nie daje, nie uruchamia sie. Wyskakuje błąd NTLDR i tyle.

No więc chciałem wejść w Konsole Odzyskiwania systemu i skopiowac plik z płyty ale rownież lipa, w ogóla ona sie nie uruchamia - woła dyskietke automatycznego odzyskiwania systemu.

No więc pomyślałem ze nagram sobie LiveCD uruchomie w końcu kompa, ale nie znalazlem zadnych programów ktore umożliwiłyby mi to na SP3.

Wiem że moge zrobic i formata ale chce właśnie pliki z partycji systemowej odzyskac bo nie pamietam juz czy mialem tam cos waznego. Chyba ze macie jakies inne pomysły jak to uczycic?

Czekam na odpowiedzi, dzieki!

Pobierz jakiegoś Linuksa LiveCD (np. Ubuntu) i spod niego skopiuj ważne dane.

Rozumiem że nie bede musial formatować żadnej partycji?

http://www.dobreprogramy.pl/Ubuntu-12.0 … 14139.html

cos takiego?

Jeśli pobierzesz Ubuntu możesz go nagrać na płytę bądż stworzyć z niego bootowalny pendrive (o ile twoja płyta obsługuje start z usb).

Następnie po uruchomieniu komputera z przygotowanego nośnika będziesz mógł sobie skopiować potrzebne dane.

Przeczytaj jescze ten poradnik:

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Powinieneś sobie poradzić.

Nooo pieknie, wszystko wydaje sie banalne jak narazie :slight_smile: Tyle ze idzie 70kb/s wiec troche poczekam. Dam znać co wymodziłem i ewentualnie bede sie jeszcze radził. Dzieki :slight_smile:

Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Instalacja nakładkowa Windows XP instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

Konsola Odzyskiwania - Naprawianie Windows http://www.fixitpc.nl/topic/48-konsola- … e-windows/ (tutaj znajdziesz gotową konsolę odzyskiwania, którą możesz pobrać i z niej skorzystać, z doświadczenia powiem, że to działa problem-pulpitem-zdalnym-oraz-pomoc-techniczna-t490576.html?hilit=konsola)

Pozdrawiam.