Tworzenie logo - jaki program


(Wojtek7878) #1

Witam, szukam jakiegoś programu w którym łatwo można stworzyć logo. Znalazłem Inkscape, który będąc edytorem grafiki wektorowej chyba najlepiej nada się do tworzenia grafiki wektorowej ? Są jakieś inne dobre programy tego typu ?


(Xanthia) #2

Loga nie tworzy się jednak w takich programach. Profesjonalne logotypy tworzą graficy, z uwzględnieniem wielu zależności, z księgą znaków (nawet uproszczoną). To co zrobisz w tym czy innym programie to jedynie szkielet, gdy będziesz chciał to wykorzystać po prostu przysporzysz pracy prawdziwemu grafikowi, który będzie musiał odtworzyć Twój "projekt" i dostosować go do standardów... Jeśli chcesz profesjonalny logotyp zleć to prawdziwemu grafikowi. Będzie prościej i ...taniej.


(system) #3

cooltext.com


(pstrowsky) #4

Inkscape bardzo dobrze nadaje się do tworzenia logotypów rysuje się w nim wygodniej niż w miejscami topornym AI, jeśli masz odrobinę zacięcia i minimum uporu graficznego to śmiało wystarczy do domowych i półprofesjonalnych zastosowań. Oprócz tego z komercyjnych to Corel i Adobe Ilustrator ze wskazaniem na tego pierwszego, a z mniej znanych darmowa http://www.xaraxtreme.org/ również fajny program. Aha zanim zacznie się na dobre jęczenie, o profesjonalizmie i Inkscape to jego format importują wszystkie profesjonalne programy z AI i Corel włącznie więc nie ma tu mowy o dokładaniu pracy, może być co najwyżej brak wiedzy pseudo grafików nieobeznanych z tematem.


(Maximroeske) #5

Zdecydowanie Adobe Photoshop ( najlepiej CS5)


(pstrowsky) #6

Zdecydowanie nie :slight_smile: Logotypy tworzy się w programach do grafiki wektorowej a nie w programach do grafiki rastrowej. Jeśli przygotujesz Logo w PS/Gimp i zapiszesz jako JPG to stanie się to stracisz możliwość edycji.


(Maximroeske) #7

8)

A kto powiedział, że zapisze je w JPG? Jeśli zapisze w formacie TIFF nie stracę możliwości edycji i jakości loga.


(pstrowsky) #8

Oczywiście, że stracisz, Tiff to jeden z formatów rastrowych, nie jest format wektorowy.

Krótko mówiąc obrazek w tym formacie nie nadaje się do późniejszej edycji, nie zawiera krzywych i jest nieedytowalny. W PS/Gimp możesz najwyżej naszkicować wstępnie logo, potem jednak będziesz je musiał przerysować w programie typu AI/Corel/Inkscape. Równie dobrze możesz szkicować na karce będzie szybciej i wygodniej :wink: