Tworzenie msi


(Alelujahaha) #1

witam wszystkich. od pewnego czasu szukam programu do tworzenia msi z pliku instalacyjnego exe, który umożliwia automatyczne wybieranie opcji podczas instalacji (głównie klikanie "dalej"). Idealnym rozwiązaniem jest program InstallCenter, którego działanie pokazuje ten filmik http://www.plikcenter.pl/SoFT/ConvertMs ... crobat.htm , niestety na stronie producenta teraz można tylko ściągnąć program do konwersji, który na dodatek nie działa. Jeżeli znacie podobne programy do podawajcie linki :smiley: a może ktoś ma starą wersję tego InstallCenter to by było super.


(djdavemix) #2

Co to tworzenia czy konwersji exe - msi niewiele pomogę. zagłębiałem się tylko w program InstallShield - polecam kompilować pliki instalacyjne nim zarówno do exe jak i msi.

Format msi możemy w każdej chwili edytować i dokonywać zmian i poprawek co jest raczej trudne (i być może niemożliwe) w plikach exe.


(deFco247) #3

http://www.technipages.com/download-orc ... ditor.html

http://support.microsoft.com/kb/255905/pl


(Viper Destroy) #4

Witam

Po pierwsze na tym filmie nie zaznaczono opcji twórz MSI więc zrozumiałe że nie wygenerował msi przy tworzeniu instalatora:) .Po drugie

InstallCenter tworzy samorozpakowujący się plik exe który pełni taka samą funkcję jak msi,ten plik exe wystarczy tylko rozpowszechnić np LanCenterem lub domeną lub nawet przekopiować zdalnie i zdalnie go odpalić.

Nie wiem dlaczego ci nie działa ten program "niestety na stronie producenta teraz można tylko ściągnąć program do konwersji, który na dodatek nie działa."

możę zapytaj producenta, bo mi ten program działa tj tworze sobie nim paczki exe i opcjonalnie pakuje exe do msi.