Tworzenie multiboota na dvd

(adam749) #1

Chciałbym nagrać sobie Vistę x86 i x64 na dvd i znalazłem poradnik, ale tam jest tylko XP. Chodzi o modyfikacje loadera: http://rosol.republika.pl/multi3.htm

Jak to w tym przypadku zrobić? Na tej stronce jest opisany tylko loader XP i innych, a na płycie Visty nie znalazłem tych plików.

Dzięki!

(Hen Gra) #2

nie potrzebne Ci żadne modyfikacje loadera

wiem, bo sam dwa dni temu robiłem vistę x86 i x64 na jednym DVD

(adam749) #3

Czyli nic nie muszę modyfikować?

(Hen Gra) #4

jeśli chcesz nagrać tylko Vistę to nie musisz

wystarczy do obrazu Visty x86 dograć Vistę x64 (opis)

(adam749) #5

No dobra zrobiłem wg instrukcji, którą mi podałeś, ale obraz zajmuje 2.43GB, a oba systemy zajmują 5.91GB, czyli wygląda na to że pliki w tym obrazie są tylko z wersji x86, a jak wiadomo x86 i x64 mają rożne pliki. Po za tym na screenie w instrukcji widać listę wyboru systemów:

Vista business x64

Vista home basic x64

......

Vista ultimate x86

A u mnie jest wybór systemów tylko z wersji x86 (bez tego napisu x86) poprostu pisze wersja systemu w formie: Windows Vista Business.

Robiłem wszystko wg instrukcji i montowałem obraz utworzony przez Windows PE Tools Command Prompt.

Co jest nie tak?

(Hen Gra) #6

zdaje się, że te same wersje nie mogą się tak samo nazywać

czyli np. ultimate x86 i x64 nie może mieć nazwy "Windows Vista Ultimate" - dlatego proponuję te dopiski "x86" i "x64"

zauważ jedną rzecz, w folderze "sources" na DVD znajdują się pliki wykazu (np. install_Windows Vista ULTIMATE.clg ), musisz im nadać odpowiednie nazwy

przykładowo jeśli użyjesz polecenia:

to nazwę pliku clg powinieneś zmienić na: install_Windows Vista Ultimate x64.clg

oczywiście każda wersja Visty jaką chcesz umieścić na DVD musi mieć swój własny plik clg

ja sobie zrobiłem 8 wersji Visty SP2 i obraz ISO zajął mi 5.53 GB

a menu wyboru systemu wygląda tak:

bac6875ca1fc1689m.png

(adam749) #7

JA zrobiłem żeby się nazywało MS WIndows Vista Ultimate x64, MS WIndows Vista Ultimate x86 itp...

Te pliki .clg wykasowałem, bo tak tam pisało.

I przy instalacji wybór wersji jest taki jakbym wcale ich nie wykasował. Spróbuje jeszcze raz zrobić, ale wydaje mi się że wszystko dobrze robiłem.

EDIT:

No nie teraz obraz zajmuje niecąłe 300MB. Daje zawartość okna CMD: http://wklejto.pl/34834

(Hen Gra) #8

instalowałeś pakiet WAIK? ja pobierałem stąd

w WAIK'u są 3 wersje imagex.exe (amd64, ia64, x86) - każda ma inny rozmiar

ja dla Visty x86 używałem x86 a dla Visty x64 - amd64

polecenia wyglądają na prawidłowe, więc może w tym ^ jest problem

jeszcze po scaleniu tych wszytkich wersji do jednego install.wim użyj takiego polecenia:

imagex.exe /info C:\Windows\system32\install.wim

i daj wynik tego polecenia

(adam749) #9

Nie no nie mam już siły teraz wywala "Image name [Windows Vista Business x86] already exists in target file."

Kasowałem cały folder VistaAIO i kopiowałem płyty od nowa i dalej to wywala.

Nie ma jakiegoś innego programu? Tym easybootem tez się nie da, bo wywala że brak jakiegoś pliku jak już wybieram który system ma instalować.

(Hen Gra) #10

wywala Ci ....already exists bo plik install.wim tworzy Ci w C:\Windows\System32! !!

zmień w poleceniu ścieżkę zapisu

na taką:

a wcześniej obraz miał 300 MB bo nie było w nim pliku install.wim !

(adam749) #11

Ok udało się utworzyć obraz jaki chciałem. Teraz instaluję x64 i zobaczymy co będzie.

EDIT: Na VMWare wywaliło mi że nei można zainstalować x64 na procku x86, czyli jest ok. Dzięki za pomoc.

(Mmiszczuk) #12

@dragonik

Mam pytanie do Ciebie. Otóż mam Windows z MSDN:AA. Otrzymany klucz pasuje do x64 jak również x86. Gdy umieszczę obie wersje na płycie skąd instalator będzie wiedział, że ma zainstalować x64? Pojawi się dodatkowe okno z wyborem?

(Hen Gra) #13

wydaje mi się, że wyjściem z tej sytuacji będzie instalacja bez podawania klucza

jeśli go nie wpiszesz pojawi się okienko z wyborem wersji

klucz zawsze możesz wpisać po instalacji

(Mmiszczuk) #14

Właśnie zintegrowałem ultimate, business, home premium w wersji x64 i x86. Po wpisaniu klucza pokazuje tylko business x64 i x86 do wyboru. :slight_smile:

Instalator ogranicza listę do zgodnych z kluczem produktów.

(Dawiddek55) #15

możnaby jeszcze inaczej kombinować :slight_smile: postawić na płytce GRUBa lub Windowsowego boot managera (jezli się da) z opcjami: x86 x64 i to by było lepsze wyjścia żeby instalatory poszczególnych wersji były całkowicie niezależne i odzielone :slight_smile: