Tworzenie muzyki hip hop we FL STUDIO 7 :P

Mam pytanie: nabyłem program FL STUDIO 7 i chciałbym porobić w nim trochę muzyki hip-hop ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.Nie mam żadnych urządzeń zewnętrznych.Jak wycinać i sklejać w nim sample?Proszę o wytłumaczenie mi jak cokolwiek zrobić na tym programie.

Oj ziomek… ciężko będzie ciężko… teraz może opowiem trochę, bo nie mam zbytnio czasu, ale chęć pomocy tobie jest silniejsza :lol: ale robisz tak:

Otwierasz fl studio7 i robisz new from template - genre - hiphop… a za 2 godzinki postaram się być na forum i Ci co nieco pomóc bo mnie czas goni :P.

Dzięki ziooom czekam :slight_smile:

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 18:02

Dr.Dxtro no i co z tematem?

Poczytaj sobie o FL STUDIO,jest tam chyba wszystko co trzeba.

Wiem, że tam jest ale ja chce żeby ktoś mi konkretnie wytłumaczył co i do czego, żeby stworzyć jakiś bit hip hopowy.

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 16:59

Więc?

Czy ktoś zechce mi pomóc ??

Sam się dopiero uczę więc wiele ci nie doradzę.Zacznij tak jak poradził Dr.Dxtro potem do tego okienka przenieś/upuść z lewej strony odpowiedni paterrn i kombinuj,a w między czasie czytaj z tamtego linka co do czego służy a może metodą prób i błędów dojdziesz jak stworzyć bit.Będzie to wyglądać mniej więcej tak jak na załączonym obrazku.

69b023370dd1935fm.jpg

Może w końcu Dr.Dxtro się odezwie (albo ktoś inny) i coś więcej podpowie to i ja bym mógł jeszcze skorzystać,a póki co trzeba samemu kombinować.

sorry ale nie wiem co to jest?

Czy to jest taki sampel czyli kawałek muzyki?(nie umiałem lepiej powiedzieć :stuck_out_tongue: )

A i czy można taki sampel zrobić w FL Studio? Jeżeli tak to jak ??Bo potem to już sobie poukładam :slight_smile:

Poczytaj na początek Wszystko o Step Sequencer.

Paterrn=wzór.

Wszystko o Fl Studio,powinieneś tutaj zajrzeć.Jak to przeczytasz to napewno sobie już poradzisz dalej.Trzeba próbować,testować i jeszcze raz próbować i kombinować,mieszać ile wlezie,bo nawet jak przesadzisz to nic nie popsujesz,najwyżej zaczniesz kawałek budować od nowa.