Tworzenie nowej partycji

Mam dwie partycje jedna 10 Gb a druga 69Gb z tej drugiej chciałem wyciągnąc ok 20 GB. Bardzo prosze o pomoc jak to zrobic zeby obeszło sie bez formatu.

nie jestem pewien, ale Partition Manager chyba może coś takiego zrobić…

Najlepiej bedzie jesli wlozysz plytke z Windowsem Xp i w czasie wyboru systemu usuniesz partycje 69GB i po prostu utworzysz dwie nowe, bo jak sie domyslam system masz na partycji 10GB, wtedy stracisz dane tylko z partycji 69GB:(a system zostanie ale inaczej sie chyba nie da, pozdrawiam

Tomas , przeczytałeś dokładnie?

Wiem wiem, przepraszam bo jakos skojarzylo mi sie z tym zeby systemu nie stracic, po prostu rozkojarzony jestem;) no to bez formatu raczej sie nie da:( pozdrawiam i przepraszam za moje przeoczenie

Chodzi mi tylko zeby nie stracic systemu, na dysku 69Gb moze wszystko zniknąc jeżeli ktros zna jakis dokładny opis tworzenie partycji to bardzo prosze o link.

Jesli masz plytke instalacyjna (bootowalna) Windowsa XP to ja wloz i poczekaj az sobie wszystko posprawdza, pozniej bedziesz mial pytanie czy chcesz naprawic istniejaca wersje systemu - dajesz nie, a pozniej bedziesz mial wyswietlone dwie Twoje partycje - nie ruszaj systemowej ( tej 10GB ) ale usun ta 69GB, a pozniej daj utworz nowa partycje ( tam w miejscu usunietej) i wpisz 20000, nastepnie utworz nastepna i bedziesz mial juz tam automatycznie wartosc podana, no i to tyle;) zycze powodzenia:)

Tomas po co takie gierki ?

Nie lepiej sciagnac Partition Magic 7.0 ?. Zrobi to bez utraty danych. Tylko jedna wazna uwaga. Zanim to zrobisz musisz wykonac najpierw checkdisk i pozniej defragmentacje. Potem wydzielisz sobie partycje tym programem.

@Robinhio to jest nielegalne chyba :twisted: bo pm 7 nie jest darmowy o ile sie nie myle a wersja demo nic nie zrobisz…

@Kuba niestety musisz albo kupic Partition magic 8 lub skorzystac z darmowego dołaczonego do Experta (nie pamietam numeru) Paragon mount Everithing chyba jest tam program który ma taka funkcje, powodzenia.