Tworzenie partycji z instalka xp

Siemka wszystkim mam troche dreczacy problem mianowicie chcialem postawic partycje na ktorej bedzie instalka xp i zeby startowal mi ekran przed boot screenem z wyborem miedzy xp a instalacja jego wiem ze trzeba postawic partycje na fat32 ale dalej to juz lipa i najlepiej zeby po formacie istniejacego systemu i instalacji tego z partycji istnialo nadal menu wyboru pomiedzy systemem a instalacja jego.

To tak może by tylko pamiętaj, że ostatnia partycja może byc partycją recovery.

Chcesz utworzyć coś w rodzaju partycji recovery? Spróbuj Norton Ghost.

Napisz zrozumialej bo nic nie rozumiem. Wkładasz płyke z systemem i odpalasz z niej kompa i potem robisz partycje i jedziesz. Potem jak to się zrobi to będziesz miał 2 systemy do wyboru (jeżeli masz już jeden).

Chodzi mi o partycje na ktorej bede mial na stale instalke moze to byc recorvery (nie chce calego systemu) tylko instalator naped mi troche szwankuje i dlugo nie pociagnie do tego czasu zanim kupie nowy chce miec partycje z niby backupem instalki ;] wyprubuje tego norton ghost.

Aaaa… Chodzi Ci o taką partycje Recovery jak w lapkach?? poczytaj: http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

Tak chodzi mi o taka partycje jak w laptopach (ukryta) z ktorej mozna odpalic instalator systemu przy starcie kompa.Jest to mozliwe w norton ghost ze np zainstaluje iso na takiej partycji i bedzie z niego instalowal ?

Podałem Ci linka i poczytaj, bo ja niewiem, bo niemam takiej partycji zrobionej.

Można umieścić stworzony wcześniej obraz systemu na tejże partycji i dodatkowo umieścić pliki startowe oraz ghost.exe na niej. Potrzebny będzie jeszcze jakiś bootmanager.

Bylo by fajnie tylko ja nie chce obrazu zainstalowanego systemu tylko chce obraz instalatora systemu w tym wypadku xp abym mugl zainstalowac swiezy soft na pieca

A o czym ja mówię :smiley:

Ja mam zrobione tak z PINGiem. Obraz partycji system + sterowniki.

To wystarczy obraz instalki xp ? do zabotowania ? Bo chcialbym zeby to dzialalo na zasadze recorvery na laptopach by partycja byla nie widoczna dla systemu xp

Tworzysz obraz systemu (po zainstalowaniu sterowników), kopiujesz go na wybraną partycję, dodajesz niezbędne pliki startowe, instalujesz bootmanagera i tworzysz w nim wpis umożliwiający rozruch z tej partycji i to wszystko.