Tworzenie partycji z instalka xp


(Mpawelski1) #1

Siemka wszystkim mam troche dreczacy problem mianowicie chcialem postawic partycje na ktorej bedzie instalka xp i zeby startowal mi ekran przed boot screenem z wyborem miedzy xp a instalacja jego wiem ze trzeba postawic partycje na fat32 ale dalej to juz lipa i najlepiej zeby po formacie istniejacego systemu i instalacji tego z partycji istnialo nadal menu wyboru pomiedzy systemem a instalacja jego.


(fastman92) #2

To tak może by tylko pamiętaj, że ostatnia partycja może byc partycją recovery.


(mati75) #3

Chcesz utworzyć coś w rodzaju partycji recovery? Spróbuj Norton Ghost.


(adam749) #4

Napisz zrozumialej bo nic nie rozumiem. Wkładasz płyke z systemem i odpalasz z niej kompa i potem robisz partycje i jedziesz. Potem jak to się zrobi to będziesz miał 2 systemy do wyboru (jeżeli masz już jeden).


(Mpawelski1) #5

Chodzi mi o partycje na ktorej bede mial na stale instalke moze to byc recorvery (nie chce calego systemu) tylko instalator naped mi troche szwankuje i dlugo nie pociagnie do tego czasu zanim kupie nowy chce miec partycje z niby backupem instalki ;] wyprubuje tego norton ghost.


(adam749) #6

Aaaa.... Chodzi Ci o taką partycje Recovery jak w lapkach?? poczytaj: http://www.google.pl/search?client=fire ... j+w+Google


(Mpawelski1) #7

Tak chodzi mi o taka partycje jak w laptopach (ukryta) z ktorej mozna odpalic instalator systemu przy starcie kompa.Jest to mozliwe w norton ghost ze np zainstaluje iso na takiej partycji i bedzie z niego instalowal ?


(adam749) #8

Podałem Ci linka i poczytaj, bo ja niewiem, bo niemam takiej partycji zrobionej.


(Kolmar) #9

Można umieścić stworzony wcześniej obraz systemu na tejże partycji i dodatkowo umieścić pliki startowe oraz ghost.exe na niej. Potrzebny będzie jeszcze jakiś bootmanager.


(Mpawelski1) #10

Bylo by fajnie tylko ja nie chce obrazu zainstalowanego systemu tylko chce obraz instalatora systemu w tym wypadku xp abym mugl zainstalowac swiezy soft na pieca


(Kolmar) #11

A o czym ja mówię :smiley:

Ja mam zrobione tak z PINGiem. Obraz partycji system + sterowniki.


(Mpawelski1) #12

To wystarczy obraz instalki xp ? do zabotowania ? Bo chcialbym zeby to dzialalo na zasadze recorvery na laptopach by partycja byla nie widoczna dla systemu xp


(Kolmar) #13

Tworzysz obraz systemu (po zainstalowaniu sterowników), kopiujesz go na wybraną partycję, dodajesz niezbędne pliki startowe, instalujesz bootmanagera i tworzysz w nim wpis umożliwiający rozruch z tej partycji i to wszystko.