Tworzenie płyty Windows live CD (startowej)

Witam,

Podłączyłem twardy dysk z komputera stacjonarnego do notebooka ponieważ w komputerze stacjonarnym coś się system popsuł i nie chce się uruchomić, tylko się cały czas resetuje. Kupiłem więc sobie adapter USB i podłączyłem twardy dysk do notebooka myśląc że wszystkie informacje które są mi potrzebne ściągnę, bądź skorzystam przez notebooka.

Jednak po podłączeniu okazało się że mam dostęp tylko do jednej partycji, tej z różnymi plikami(filmy, zdjęcia, dok. itp.).

A do tej gdzie były zainstalowane Windows i programy dostępu nie mam.

Pytanie jest moje co mam zrobić aby dostać się do partycji z Windowsem, bo tam znajduje się program do którego chcę się dostać (jest to program księgowy).

Ewentualnie może wie ktoś jak naprawić system Windows w komputerze stacjonarnym, chciałem dodać że nie mam płyty instalacyjnej, bo czytałem że można by uruchomić system z płyty.

Proszę o POMOC! !!

Załóż dysk z powrotem do stacjonarnego. Ściągnij http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html i wypal sobie płytkę. Ustaw bootowanie z CD i uruchom Parted Magic.Po załadowaniu się programu szukaj w My Documents. Możesz też skorzystać z małej dystrybucji linuksa o nazwie Lupu.Też trzeba ściągnąć ISO i wypalić płytkę bootowalną. Niestety za pomoca linuksa nie uruchomisz windowsa,ale sporo plików można odzyskać. Jeśli chodzi o windowsa z CD, wpisz sobie w google Windows XP live CD i poczytaj.

@UP

jak on ma odzyskać pliki z obszaru dysku(na którym nie ma partycji)

musisz naprawić tablice partycji chodź nie gwarantuje ci że się uda

tylko że tym programem możesz usmażyć dysk więc język angielski jest wymagany

wystarczy podążać według jego wskazówek po czym włączyć szukanie partycji i po paru minutach powinien znaleźć wszystkie(ale będzie dalej skanował) i trzeba przerwać skanowanie i zapisać tablice partycji

na początek zrób według tego poradnika

program testdisk

PS najpierw skopiuj sobie tą 2 partycje

Partycje widać, tylko pokazuje mi że nie mam dostępu

Dodane 18.10.2011 (Wt) 11:55

Gdzie można ściągnąć “Windows XP live CD”,

to co w necie znalazłem to same jakieś linki, z którymi nie wiadomo co później zrobić, a czasami chcą jakąś kase

Jakaś instrukcja by się przydała

http://www.ubcd4win.com/

to co ja mam wybrać z tej strony,

Przeczytałem stronę i niby się to tam znajduje ale co mam wybrać ???

Dodane 18.10.2011 (Wt) 16:15

ściągnąłem ten plik, tylko że on nie jest iso. Po kliknięciu na ściągnięty plik chce się zainstalować na moim laptopie, a chyba nie oto chodzi???

Jak ma go zgrać na płytę, żeby była startową???

tak musisz zainstalować a później wybierasz składniki jakie mają znaleźć się na płycie domyślne ustawienia wystarczają

A może wiesz co robić pokolei??

Narazie wybrałem opcje “Zbuduj obraz iso”, nie wiem co z tego wyjdzie,

Wcześniej szukał jakiegoś pliku żródłowego, wyszukał że windows, zaczynam się już wkurzać

nic mi z tego nie wyszło, żadnego obrazu nie stworzył

nie wiem co dalej robić.

Może wiesz co pokolei robić???

a obraz robisz na 7 czy na xp bo na 7 jest problem z obrazem zrobi pliki ale obrazu nie zrobi więc do tego był potrzebny program ultra iso

program ma możliwość nagrania od razu na płytę skorzystaj z tego

uruchom program zaznacz “wypal na cd/dvd” i kliknij buduj

a zapomniałem napisać że potrzebna jest płyta z windowsem xp sp2 albo sp3 i wskazujemy skopiowaną płytę(nie obraz płyty) w źródle (zawsze możemy czysto z płyty robić)

robie na xp, ale płyty z xp nie mam

to znaczy że już nic z tym nie zrobie???

jeśli nie zdobędziesz obrazu windowsa to nie

coś mi się udało nagrac na płytę,

po włożeniu do kompa, wyglądało tak jak by się uruchomił z płyty, tylko nie wiem co dalej

Na ekranie mam niebieski obraz ze strzałką do poruszania myszką,

Może źle podłączyłem twardy dysk, ale widać że chodzi.

doradź coś jeszcze

Dodane 18.10.2011 (Wt) 20:38

jak się dostać do plików na partycji gdzie były programy?

przy uruchamianiu z pyty pokazuje się takie okno niebieskie z opcjami, ja wybieram to co jest zaznaczone, a może trzeba wybrać coś innego???

to trochę potrwa zanim się uruchomi

uruchom to

launch the ultimate boot for windows

uruchomienie zależy od prędkości nagrania może potrwać nawet 30miniut(to nie linuks że kopiuje tylko ważne pliki)on kopiuje wszystkie sterowniki a póżniej je uruchamia a jak sa nie potrzebne to wyrzuca i dzięki temu wszystko co wgra do ramu zajmuje max 10 mb

narazie lipa:(

prawie na godzinę go zostawiłem i niestety się nie uruchomił.

jakieś pomysły???

Dodane 18.10.2011 (Wt) 22:38

wkońcu się windows uruchomił

tylko co dalej, jak odzyskać dane

Dodane 18.10.2011 (Wt) 23:06

nic nie mogę zrobić, widzi tylko ram i płytę cd

radź coś

Dodane 18.10.2011 (Wt) 23:30

a teraz tak się porobiło, a może ja coś porobiłem po wejściu do systemu.

System teraz nawet nie próbuje uruchomić się z dysku twardego, w bisie zmieniłem żeby się uruchamiał z dysku,

ale kiszka.

trzeba jakoś wejść przez płytę,

a może da się naprawić jakoś system po przez wejście przez płytę???

przez tą płytę dało by się naprawić ale musiał byś wiedzieć które pliki są błędne i odzyskać je z płyty windowsa

na pulpicie będzie skrót(dokładniej to rocketdock) i nim możesz uruchomić win explorera i se skopiować najważniejsze pliki