Tworzenie płyty z instalacją windows i programami

Witam,

Właśnie jestem po totalnym fackupie i formacie dysku. Wiem, że można zrobić coś takie: stworzyć płytkę, która będzie zawierała wszystko co do tej pory zainstalowaliśmy (tj niezbędne programy i np konfigurację sieci). Jakiego programu do tego użyć najlepiej?

Płytka, która będzie zawierała wszystko co do tej pory zainstalowaliśmy??? Co najwyżej możesz utworzyć obraz dysku i skopiować go na płytę, ale będzie zajmować tyle ile “ważyły” dane na dysku, więc…

Po prostu zrób obraz całej partycji z systemem za pomocą np. Acronis True Image itd…

W moim przypadku mam partycje C o rozmiarze 35GB z czego zajęte jest 22GB, po utworzeniu obrazu dysku plik ma rozmiar 9GB więc raczej super sprawa.

Potwierdzam Acronis jest bardzo dobry. tylko jedna uwaga, przy instalacji wybierz nie standard, a pełną wersję. Wybrałem standard, szybko utworzy obraz partycji, masz kilka opcji, wszystko dokładnie opisane, ale kiedy chciałem wgrać partycję z obrazu, a tu wyskakuje błąd

Error #1722 - “The RPC server is unavailable”

Jest instrukcja by uruchomić proces Acronisa, by automatyczne ruszał, ale u mnie tak było od pocztaku. Cały dzień szukłałem po różnych forach, opisach, aż pomocna okazała się deinstalacja, wyczyszczenie rejestru i instalacja wersji pełnej. Kiedy na niej kliknąłem przywracanie wszystko poszło gładko.